Promocje
Cynk 60kaps. BV
Cynk 60kaps. BV
13,90 zł 7,99 zł
szt.
Guarana Ekstrakt w proszku 100g
Guarana Ekstrakt w proszku 100g
19,60 zł 14,99 zł
szt.
Witamina C z dzikiej róży 300g Jantar
Witamina C z dzikiej róży 300g Jantar
86,80 zł 81,30 zł
szt.
Olej z Nasion Malin 50ml
Olej z Nasion Malin 50ml
24,00 zł 19,00 zł
szt.
Olej z Czarnego Kminu 50ml
Olej z Czarnego Kminu 50ml
22,40 zł 19,40 zł
szt.
CZYSTEK Ekstrakt 60kaps.
CZYSTEK Ekstrakt 60kaps.
24,98 zł 23,20 zł
szt.
ACAI ekstrakt 500mg 60kaps
ACAI ekstrakt 500mg 60kaps
20,98 zł 18,20 zł
szt.
Młody Zielony Jęczmień 60kaps.
Młody Zielony Jęczmień 60kaps.
15,98 zł 14,60 zł
szt.

Ziemia okrzemkowa zastosowanie

0
Ziemia okrzemkowa zastosowanie

Czym jest ziemia okrzemkowa

jest miękką skałą zbudowaną głównie z krzemu. Często nazywana diatomitem lub ziemią diatomową. Powstała ze skamieniałych pancerzyków okrzemek maleńkich pancerzyków glonów jednokomórkowych w zimnych jeziorach i morzach. Występuje w kolorze białym lub lekko żółtym.


Ziemia okrzemkowa
 znajduje wiele zastosowań w wielu dziedzinach.
Znajduje się w proszkach, środkach ochrony roślin, ale jest również dodawany do żywności dla zwierząt i ludzi. Ziemię orzemkową używa się jako środek wybielający, absorpcyjny, odwadniający i ogniotrwały, występuje w kosmetykach, suplementach, lekarstwach.


Spotykamy dwie odmiany ziemi okrzemkowej. Jedna nadaje się do kontaktu z żywnością i ma właściwości prozdrowotne, oraz taka która do tego się nie nadaje. Każda mikroskopijna cząsteczka ziemi okrzemkowej ma silny ładunek ujemny co daje możliwość przyciągania w przewodzie pokarmowym grzybów i metali ciężkich ale również wirusów, bakterii pasożytów, co powoduje ich niszczenie. Ze względu, że wiąże się z wolnymi rodnikami redukuje ich aktywność i usuwa z organizmu. Przechodząc przez przewód pokarmowy część okrzemków zachowuje się jak znana wszystkim gąbka, natomiast część przekształci się do kwasu ortokrzemowego i w takiej formie jest absorbowana do organizmu. Uważa się, że zmniejsza przyswajalność aluminium z przewodu pokarmowego.

Wziemi okrzemkowej najwięcej jest krzemu, bo aż 33%. Na drugim miejscu jest wapń i jest go tutaj 19 %. Sporo jest sodu - 5%, magnezu - 3% i żelaza 2%. W ilościach śladowych występuję mangan, cyrkon, tytan, miedź i bor.

Ze względu na bogactwo krzemu, głównego składnika ziemi okrzemkowej chroni nas przed osteoporozą poprzez swój korzystny wpływ na kości i stawy, zmniejsza ból stawów oraz objawy artretyzmu. Nie ma dowodów naukowych, ale podejrzewa się, że wspomaga syntezę kolagenu oraz mineralizację kośći. 

Zastosowanie ziemi okrzemkowej jako suplementu diety dzięki zawartemu w niej krzemowi może: wygładzić skórę i poprawić kondycję włosów i paznokci, doprowadzić do lepszego odżywienia organizmu poprzez oczyszczenie przewodu pokarmowego z którego lepiej będą się wchłaniały potrzebne nam witaminy i minerały. Poprzez unicestwienie wirusów i bakterii, będzie chroniła nas przed infekcjami. Spożywanie ziemi okrzemkowej spowoduje poprawę perystaltyki jelit, a co za tym idzie poprawi zdolność wypróżnień. Przyśpiesza metabolizm i jest pomocny podczas odchudzania. Niektóre źródła podaję, że suplementacja ziemią okrzemkową obniża ciśnienie krwi i wzmacnia naczynia krwionośne ale również zmniejsza objawy alergii i poprawia jakość snu.

Ziemia krzemionkowa

świetnie sprawdzi się w walce z niechcianymi gośćmi w naszym organizmie jakimi są pasożyty. Wg wielu specjalistów 90% populacji boryka się z tym problemem. Pasożyty upośledzają wiele funkcji organizmu i wywołują wiele chorób. Mamy mniej energii i częściej chorujemy. Warto więc sięgać po naturalne środki na odrobaczenie. 
Uważa się, że w walce z pasożytami świetnie sprawdzą się:
ziemia okrzemkowa i olejek oregano, ale również nasiona dyni, goździki, tymianek, czosnek, korzeń prawoślazu i piołun.


Ziemia okrzemkowa powoduje odwodnienie pasożytów czyli dehydratację, oraz mechaniczne usunięcie intruzów poprzez delikatne skrobanie ścian jelita nie niszcząc błon śluzowych. Ważne jest również i to, że ziemia okrzemkowa niszczy również pasożyty we krwi.
Ciekawy jest fakt, że ziemia okrzemkowa jest łaskawa dla bakterii pożytecznych dla naszego organizmu i ich nie zabija.

 

Ziemia okrzemkowa na pluskwy

Ziemia okrzemkowa jest również doskonałym sposobem na pozbycie się z domu niechcianych insektów takich jak pchły i pluskwy.
Wybierając naturalne środki, substancje mamy pewność, że są bezpieczne dla nas, naszych pupili i otoczenia. Nie musimy martwić się szkodliwością, o której trzeba pamiętać przy zastosowaniu powszechnie dostępnych środków owadobójczych.
W przypadku zastosowania ziemi okrzemkowej nie musimy się martwić, że niechciane insekty uodpornią się na środek, bo działanie diatomitu polega na wysuszaniu warstwy ochronnej owadów. Doprowadza to do odwodnienia i śmierci.

Jeżeli naszymi nieproszonymi gośćmi są pluskwy należy ziemię okrzemkową rozprowadzić na wszystkich powierzchniach, gdzie mogą przebywać i gdzie je widzieliśmy, takich jak pościele, dywany pamiętając o wszystkich szczelinach i szparach. Jeżeli pluskwy spotkaliśmy w łóżku dobrze jest odsunąć je od ściany i ziemię okrzemkową posypać również dookoła nóg łóżka. Te insekty nie potrafią latać, wiec będą zmuszone do przejścia po ziemi diatomitowej. 
Czynności te musimy powtarzać co kilka dni do momentu całkowitej eliminacji pluskiew. Zazwyczaj giną w 2 - 3 tygodni. Jest również opcja rozpylenia (spryskania) pluskwy, ale w tym celu musimy posiadać aplikator rozpyleń proszkowych.

Ziemia okrzemkowa pomoże nam również wygrać z pchłami. W tym celu należy w sierść zwierzęcia wetrzeć ziemię okrzemkową. Pamiętajmy jednak, aby posypać diatomitem miejsca takie jak posłania, dywany, fotele. Wszędzie tam gdzie przebywa nasz ulubieniec. Czas zwalczania pcheł to tak jak i w przypadku pluskiew to ok 2 -3 tyg. Pamiętajmy, aby ten zabieg powtarzać co 2 -3 dni.
Do takich zabiegów wybierajmy tą ziemię okrzemkową, która nadaje się do spożycia i jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt.

Tak jak z każdą substancją, nawet tą bezpieczną należy zachować ostrożność. 
Uważajmy, aby nie dostała się do oczu, bo spowoduje ich suchość.
Nie należy długotrwale wdychać ziemi okrzemkowej, bo może podrażnić drogi oddechowe. Szczególnie powinny uważać osoby z astmą i problemami płucnymi i w takim przypadku warto zastosować maski ochronne.
Gdy będziemy usuwać ziemię okrzemkową zmiećmy ją najpierw, a dopiero później użyjmy odkurzacza, żeby nie uszkodzić w nim filtru.

Przyjmowanie ziemi okrzemkowej należy rozpocząć powoli. 
Najlepiej wprowadzić 1 łyżeczkę od herbaty (ok 3 g) rozpuszczając ja w szklance wody lub soku, dochodząc do maksymalnej dawki 3 łyżeczek. 
Przyjmujemy ją pół godziny przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.
Zawsze zalecona dawka powinna być podana przez producenta na opakowaniu lub dołączonej ulotce.
Pamiętajmy, że ziemia okrzemkowa, tak jak i węgiel aktywny pochłania część wody i w czasie ich przyjmowania należy pić więcej, przynajmniej 2 l wody dziennie.
Jeżeli okaże się, że Twój organizm zareagował zbyt silnie należy zmniejszyć dawkę do 1/2 łyżeczki i zwiększać powoli, małymi porcjami, nie spiesząc się. 
Jeżeli zwiększamy dawkę zbyt szybko i nasz organizm zareaguje objawami podobnymi do grypy, zmniejsz dawkę, najprawdopodobniej nasz organizm potrzebuje więcej czasu.

Po pewnym czasie, najczęściej po ok 2-3 tyg od momentu rozpoczęcia przyjmowania ziemi okrzemkowej może nastąpić pogorszenie formy. Jest to przejściowe, a jest to wynikiem oczyszczania się organizmu z grzybów, bakterii, toksyn i pasożytów.
Możemy czuć bóle głowy i stawów oraz możemy być zmęczeni. 
Efekty stosowania ziemi okrzemkowej widoczne po ok 6 miesiącach kuracji.

Ważne:
Mimo iż żadne ze źródeł nie wykazały przeciwwskazań i nie jest ona szkodliwa dla organizmu ludzkiego, nie zaleca się stosowania ziemi okrzemkowej u kobiet w ciąży i karmiących oraz u dzieci poniżej 12 roku życia.
Przed podaniem ziemi okrzemkowej dzieciom należy zasięgnąć porady lekarza i ustalić dawkowanie. 
Nie zaleca się stosowanie ziemi okrzemkowej w formie proszku u osób z astmą i z chorobami płuc, gdyż długotrwałe wdychanie może podrażniać drogi oddechowe.
Ziemia okrzemkowa nie powoduje rozwoju chorób już występujących.


Tu znajdziesz produkty Biomus

Sklep Suplementy pl i kosmetyki BIO

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl