Promocje
OLICAPS omega 3-6-9 60kaps.
OLICAPS omega 3-6-9 60kaps.
31,49 zł 24,62 zł
szt.
OLICAPS Omega- 3 60kaps.
OLICAPS Omega- 3 60kaps.
41,99 zł 31,83 zł
szt.
Olejek z Drzewa Herbacianego Tea Tree 10 ml
Olejek z Drzewa Herbacianego Tea Tree 10 ml
13,99 zł 10,69 zł
szt.
Czteroboran sodu Boraks Czysty 1kg
Czteroboran sodu Boraks Czysty 1kg
14,90 zł 11,60 zł
szt.
Witamina ADEK w kroplach Skoczylas 30ml
Witamina ADEK w kroplach Skoczylas 30ml
70,00 zł 69,00 zł
szt.
Neutralizer - DETOX Skoczylas 60kaps.
Neutralizer - DETOX Skoczylas 60kaps.
66,00 zł 65,00 zł
szt.
Resweratrol Skoczylas 60kaps.
Resweratrol Skoczylas 60kaps.
50,00 zł 49,00 zł
szt.
Witamina C z aronią Skoczylas 300g
Witamina C z aronią Skoczylas 300g
58,00 zł 57,00 zł
szt.
Produkt dnia
Olejek Mandarynkowy 10ml
Olejek Mandarynkowy 10ml
13,99 zł
szt.
BICAPS D3 4000 120kaps.
BICAPS D3 4000 120kaps.
31,49 zł
szt.
Witamina C TRIO Skoczylas 60kaps.
Witamina C TRIO Skoczylas 60kaps.
35,00 zł
szt.
Olej z Pestek Arbuza 50ml
Olej z Pestek Arbuza 50ml
24,00 zł
szt.
Olejek Cytrynowy 10ml
Olejek Cytrynowy 10ml
12,37 zł
szt.
Pasta do zębów dla dzieci BIO 75ml
Pasta do zębów dla dzieci BIO 75ml
18,98 zł
szt.

Ziemia okrzemkowa zastosowanie i właściwości

0
Ziemia okrzemkowa zastosowanie

Czym jest ziemia okrzemkowa?

jest miękką skałą zbudowaną głównie z krzemu. Często nazywana diatomitem lub ziemią diatomową. Powstała ze skamieniałych pancerzyków okrzemek maleńkich pancerzyków glonów jednokomórkowych w zimnych jeziorach i morzach. Występuje w kolorze białym lub lekko żółtym.


Ziemia okrzemkowa
 znajduje wiele zastosowań w wielu dziedzinach.
Znajduje się w proszkach, środkach ochrony roślin, ale jest również dodawany do żywności dla zwierząt i ludzi. Ziemię orzemkową używa się jako środek wybielający, absorpcyjny, odwadniający i ogniotrwały, występuje w kosmetykach, suplementach, lekarstwach.

Ziemia okrzemkowa - działanie

Spotykamy dwie odmiany ziemi okrzemkowej. Jedna nadaje się do kontaktu z żywnością i ma właściwości prozdrowotne, oraz taka która do tego się nie nadaje. Każda mikroskopijna cząsteczka ziemi okrzemkowej ma silny ładunek ujemny co daje możliwość przyciągania w przewodzie pokarmowym grzybów i metali ciężkich ale również wirusów, bakterii pasożytów, co powoduje ich niszczenie. Ze względu, że wiąże się z wolnymi rodnikami redukuje ich aktywność i usuwa z organizmu. Przechodząc przez przewód pokarmowy część okrzemków zachowuje się jak znana wszystkim gąbka, natomiast część przekształci się do kwasu ortokrzemowego i w takiej formie jest absorbowana do organizmu. Uważa się, że zmniejsza przyswajalność aluminium z przewodu pokarmowego.

Skład ziemi okrzemkowej

W ziemi okrzemkowej najwięcej jest krzemu, bo aż 33%. Na drugim miejscu jest wapń i jest go tutaj 19 %. Sporo jest sodu - 5%, magnezu - 3% i żelaza 2%. W ilościach śladowych występuję mangan, cyrkon, tytan, miedź i bor.

Ze względu na bogactwo krzemu, głównego składnika ziemi okrzemkowej chroni nas przed osteoporozą poprzez swój korzystny wpływ na kości i stawy, zmniejsza ból stawów oraz objawy artretyzmu. Nie ma dowodów naukowych, ale podejrzewa się, że wspomaga syntezę kolagenu oraz mineralizację kości. 

Zastosowanie ziemi okrzemkowej jako suplementu diety dzięki zawartemu w niej krzemowi może:

 • wygładzić skórę i poprawić kondycję włosów i paznokci,
 • oczyszczenia przewodu pokarmowego,
 • lepszego wchłaniania potrzebnych nam witamin i minerałów,
 • w konsekwencji do lepszego odżywienia organizmu.

Poprzez unicestwienie wirusów i bakterii, będzie chroniła nas przed infekcjami. Spożywanie ziemi okrzemkowej spowoduje poprawę perystaltyki jelit, a co za tym idzie poprawi zdolność wypróżnień. Przyśpiesza metabolizm i jest pomocny podczas odchudzania. Niektóre źródła podaję, że suplementacja ziemią okrzemkową obniża ciśnienie krwi i wzmacnia naczynia krwionośne ale również zmniejsza objawy alergii i poprawia jakość snu.


Powiązane produkty

Ziemia krzemionkowa - sposób na pasożyty

Świetnie sprawdzi się w walce z niechcianymi gośćmi w naszym organizmie jakimi są pasożyty. Wg wielu specjalistów 90% populacji boryka się z tym problemem. Pasożyty upośledzają wiele funkcji organizmu i wywołują wiele chorób. Mamy mniej energii i częściej chorujemy. Warto więc sięgać po naturalne środki na odrobaczenie. 

Uważa się, że w walce z pasożytami świetnie sprawdzą się:

 • ziemia okrzemkowa,
 • olejek oregano,
 • nasiona dyni,
 • goździki,
 • tymianek,
 • czosnek,
 • korzeń prawoślazu,
 • piołun.

Ziemia okrzemkowa powoduje odwodnienie pasożytów czyli dehydratację, oraz mechaniczne usunięcie intruzów poprzez delikatne skrobanie ścian jelita nie niszcząc błon śluzowych. Ważne jest również i to, że ziemia okrzemkowa niszczy również pasożyty we krwi.

Ciekawy jest fakt, że ziemia okrzemkowa jest łaskawa dla bakterii pożytecznych dla naszego organizmu i ich nie zabija.

Ziemia okrzemkowa na pluskwy

Ziemia okrzemkowa jest również doskonałym sposobem na pozbycie się z domu niechcianych insektów takich jak pchły i pluskwy.
Wybierając naturalne środki, substancje mamy pewność, że są bezpieczne dla nas, naszych pupili i otoczenia. Nie musimy martwić się szkodliwością, o której trzeba pamiętać przy zastosowaniu powszechnie dostępnych środków owadobójczych.

W przypadku zastosowania ziemi okrzemkowej nie musimy się martwić, że niechciane insekty uodpornią się na środek, bo działanie diatomitu polega na wysuszaniu warstwy ochronnej owadów. Doprowadza to do odwodnienia i śmierci.

Jak zwalczyć pluskwy przy pomocy ziemi okrzemkowej?

Jeżeli naszymi nieproszonymi gośćmi są pluskwy należy ziemię okrzemkową rozprowadzić na wszystkich powierzchniach, gdzie mogą przebywać i gdzie je widzieliśmy, takich jak pościele, dywany pamiętając o wszystkich szczelinach i szparach. Jeżeli pluskwy spotkaliśmy w łóżku dobrze jest odsunąć je od ściany i ziemię okrzemkową posypać również dookoła nóg łóżka.

Te insekty nie potrafią latać, wiec będą zmuszone do przejścia po ziemi diatomitowej. 

Czynności te musimy powtarzać co kilka dni do momentu całkowitej eliminacji pluskiew. Zazwyczaj giną w 2 - 3 tygodni. Jest również opcja rozpylenia (spryskania) pluskwy, ale w tym celu musimy posiadać aplikator rozpyleń proszkowych.

Domowy sposób na pchły

Ziemia okrzemkowa pomoże nam również wygrać z pchłami. W tym celu należy w sierść zwierzęcia wetrzeć ziemię okrzemkową. Pamiętajmy jednak, aby posypać diatomitem miejsca takie jak posłania, dywany, fotele. Wszędzie tam gdzie przebywa nasz ulubieniec. Czas zwalczania pcheł to tak jak i w przypadku pluskiew to ok 2 -3 tyg. Pamiętajmy, aby ten zabieg powtarzać co 2 -3 dni.

Do takich zabiegów wybierajmy tą ziemię okrzemkową, która nadaje się do spożycia i jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Tak jak z każdą substancją, nawet z tą bezpieczną należy zachować ostrożność. Poniżej podajemy trzy podstawowe zasady bezpiecznego stosowania ziemi okrzemkowej:

 1. Uważajmy, aby nie dostała się do oczu, bo spowoduje ich suchość.
 2. Nie należy długotrwale wdychać ziemi okrzemkowej, bo może podrażnić drogi oddechowe. Szczególnie powinny uważać osoby z astmą i problemami płucnymi i w takim przypadku warto zastosować maski ochronne.
 3. Gdy będziemy usuwać ziemię okrzemkową zmiećmy ją najpierw, a dopiero później użyjmy odkurzacza, żeby nie uszkodzić w nim filtru.

Ziemia okrzemkowa - dawkowanie

Przyjmowanie ziemi okrzemkowej należy rozpocząć powoli. 

Najlepiej wprowadzić 1 łyżeczkę od herbaty (ok 3 g) rozpuszczając ja w szklance wody lub soku, dochodząc do maksymalnej dawki 3 łyżeczek. Przyjmujemy ją pół godziny przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.

Zawsze zalecona dawka powinna być podana przez producenta na opakowaniu lub dołączonej ulotce.

Pamiętajmy, że ziemia okrzemkowa, tak jak i węgiel aktywny pochłania część wody i w czasie ich przyjmowania należy pić więcej, przynajmniej 2 l wody dziennie.

Jeżeli okaże się, że Twój organizm zareagował zbyt silnie należy zmniejszyć dawkę do 1/2 łyżeczki i zwiększać powoli, małymi porcjami, nie spiesząc się. 
Jeżeli zwiększamy dawkę zbyt szybko i nasz organizm zareaguje objawami podobnymi do grypy, zmniejsz dawkę, najprawdopodobniej nasz organizm potrzebuje więcej czasu.

Ziemia okrzemkowa - skutki uboczne i przeciwwskazania

Po pewnym czasie, najczęściej po ok 2-3 tyg od momentu rozpoczęcia przyjmowania ziemi okrzemkowej może nastąpić pogorszenie formy. Jest to przejściowe, a jest to wynikiem oczyszczania się organizmu z grzybów, bakterii, toksyn i pasożytów.

Możemy czuć bóle głowy i stawów oraz możemy być zmęczeni. 

Efekty stosowania ziemi okrzemkowej widoczne po ok 6 miesiącach kuracji.

Ważne:

Mimo iż żadne ze źródeł nie wykazały przeciwwskazań i nie jest ona szkodliwa dla organizmu ludzkiego, nie zaleca się stosowania ziemi okrzemkowej u:

 • kobiet w ciąży i karmiących
 • u dzieci poniżej 12 roku życia.

Przed podaniem ziemi okrzemkowej dzieciom należy zasięgnąć porady lekarza i ustalić dawkowanie. 

Nie zaleca się stosowanie ziemi okrzemkowej w formie proszku u osób z astmą i z chorobami płuc, gdyż długotrwałe wdychanie może podrażniać drogi oddechowe.

Ziemia okrzemkowa nie powoduje rozwoju chorób już występujących.


Tu znajdziesz produkty producenta Biomus - w tym także ziemię okrzemkową.

Sklep Dobre-Suplementy.com.pl i kosmetyki BIO

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.3 /5.0

Na podstawie: 13 opinii

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl