Masz pytania? Chcesz zamówić telefonicznie, dzwoń: ☎ 62 590 4002    sklep@dobre-suplementy.pl

Rekomendowane produkty

Jod - Kelp

Jod (kelp) jest jednym z najważniejszych dla ludzkiego organizmu pierwiastków. To od niego zależy, czy tarczyca będzie działała prawidłowo. Dostarczanie jodu w pożywieniu lub za pomocą suplementów diety jest jednak ważne nie tylko ze względu na produkcję hormonów tarczycy. Ten pierwiastek wpływa także na koncentrację, pracę serca, nerek, mięśni, układu nerwowego. Zarówno nadmiar, jak i niedobór jodu, są niewskazane, dlatego ważne jest, by zapewniać organizmowi zbilansowaną dawkę. W sklepie Dobre Suplementy znajdziesz kapsułki z jodem w ilościach dostosowanych do zalecanych dziennych dawek. Wprowadź jod w tabletkach do swojej codziennej suplementacji!

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.8 /5.0

Na podstawie: 18 opinii

Jod – pierwiastek, którego nie może zabraknąć w Twojej diecie

Jod (kelp) to pierwiastek, którego aż 75% zasobów w ludzkim organizmie znajduje się w tarczycy. Jest on odpowiedzialny za produkcję hormonów, między innymi hormonu wzrostu. Wpływa on także na wiele innych układów i narządów. Odpowiada za prawidłową pracę układu nerwowego, jest wykorzystywany w procesach przemiany materii i syntezy białek.

Źródłem jodu jest przede wszystkim żywność: ryby morskie, algi, owoce morza. Znajduje się on również w glebie, głównie na terenach nadmorskich. Warzywa i owoce uprawiane na glebach bogatych w jod również mogą być źródłem tego pierwiastka. Jod przenika do ludzkiego organizmu przez skórę i układ oddechowy. Nie jest natomiast dobrze rozpuszczalny w wodzie (w postaci pitnej można natomiast zażywać jodek potasu).

Dlaczego należy unikać niedoborów jodu?

Mimo że większość osób ma obecnie nieograniczony dostęp do różnorodnego pożywienia, niedobory jodu są dość często występującym zjawiskiem. Jeszcze kilkanaście lat temu problem był na tyle poważny, że zdecydowano się na dodawanie jodu do soli kuchennej – dzięki temu każdy może łatwo uzupełnić poziom sodu. U osób, które mają problemy z tarczycą, może to być jednak niewystarczające. Warto wówczas sięgnąć po jod w tabletkach, który pozwoli utrzymać poziom tego pierwiastka w organizmie na odpowiednim poziomie.

Niedobory jodu skutkują przede wszystkim problemami z pracą tarczycy. Zbyt mała ilość tego pierwiastka w organizmie może mieć także wpływ na pracę serca i metabolizm, podnosić poziom cholesterolu, powodować wypadanie włosów. Niedobór jodu może także negatywnie wpływać na płodność. U dzieci objawia się m.in. problemami z koncentracją.

Kiedy warto przyjmować jod w tabletkach?

Suplementację jodem polecamy przede wszystkim osobom, u których zdiagnozowano problemy z tarczycą (niedoczynność – w przypadku nadczynności lub choroby Hashimoto nadmiar jodu może być szkodliwy). Po jod w tabletkach warto sięgać także w okresie ciąży i karmienia piersią. Odpowiedni poziom jodu w organizmie matki pozwala płodowi, a później karmionemu naturalnie dziecku, prawidłowo się rozwijać. Niedobory jodu mogą skutkować uszkodzeniami mózgu, bywają również przyczyną poronień i przedwczesnych porodów.

Sytuacją, w której warto rozpocząć suplementację jodem, jest stwierdzenie u siebie pierwszych objawów niedoborów. Najczęściej są to problemy z włosami i paznokciami, obniżenie odporności na stres. Jednym z objawów niewystarczającej ilości jodu w organizmie jest także zbyt niski poziom hormonów płciowych – estrogenów.

Suplementy diety z jodem w sklepie Dobre Suplementy

Najpopularniejszą formą suplementów diety w naszym sklepie są kapsułki z jodem: wygodne w użyciu, łatwe do połykania, zawierające odpowiednio zbilansowaną dawkę cennego pierwiastka. W naszej ofercie można znaleźć także jod krystaliczny w formie proszku, przeznaczony do analiz i doświadczeń chemicznych a także do produkcji płynu Lugola.

Jeśli chcesz wypróbować suplementy diety o innowacyjnej formule, wybierz tabletki z jodem Kelp. To produkty, w których składzie nie znajdują się żadne zbędne substancje: barwniki, konserwanty, celuloza mikrokrystaliczna itp. Jod w postaci kapsułek jest wysoko przyswajalny i bezpieczny dla żołądka dzięki technologii Vcaps®. Osłonka każdej kapsułki jest wykonana z półsyntetycznej hydromelozy, dzięki czemu składniki aktywne są stopniowo, powoli uwalniane do organizmu w optymalnej ilości, bez ryzyka podrażnienia żołądka.

Najnowsze badania pokazują, że jod warto przyjmować w połączeniu z innymi pierwiastkami i witaminami – wzrasta wówczas jego przyswajalność. Suplementacja powinna być prowadzona w towarzystwie selenu, witamin z grupy B, witaminy C i magnezu. Wszystkie wymienione składniki znajdują się w dostępnych w naszym sklepie preparatach multiwitaminowych. Zażywając tego rodzaju suplementy diety masz pewność, że Twój organizm otrzymuje niezbędne substancje w odpowiednich ilościach – zawartość witamin i minerałów odpowiada zalecanym dziennym dawkom dla osób dorosłych.

W naszej ofercie można znaleźć także jodek potasu (symbol chemiczny: KI). Taka forma jodu jest łatwo rozpuszczalna w wodzie – za jej pomocą można przyrządzić wspomniany wcześniej płyn Lugola oraz jodynę do odkażania. Jodek potasu w postaci proszku sprawdzi się także jako składnik do analiz chemicznych, spektroskopii, a nawet  jako element ciekawych eksperymentów, które można wykonywać wspólnie z dziećmi. 

Jod w tabletkach – wyłącznie sprawdzone produkty

Aby odczuć pozytywne efekty suplementacji jodem, tabletki powinno się zażywać przez dłuższy czas. Warto przy tym zadbać, by do organizmu przedostawały się w ten sposób wyłącznie cenne składniki aktywne, bez szkodliwych dla zdrowia substancji. Wybierając tabletki z jodem do oferty naszego sklepu dokładnie sprawdzamy składy produktów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że dostarczasz swojemu organizmowi jod w bezpiecznej dla zdrowia postaci. Nasze preparaty jodowe, np. kapsułki Kelp, są również odpowiednie dla wegetarian, wegan i osób na diecie bezglutenowej.

Dlaczego warto robić zakupy w sklepie Dobre Suplementy?

Dobre Suplementy to sklep stworzony przez miłośników zdrowego stylu życia pod każdą postacią. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich, znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz: naturalne kosmetyki dla dzieci i dorosłych, suplementy, które wzbogacą Twoją dietę, przyjazne dla zdrowia środki czystości. Do naszego sklepu wybieramy wyłącznie sprawdzone produkty, co do których mamy pewność, że są bezpieczne i ekologiczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl