Masz pytania? Chcesz zamówić telefonicznie, dzwoń: ☎ 62 590 4002    sklep@dobre-suplementy.pl

Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do
Rekomendowane produkty
Promocje
Witamina słońca D3 SOLHERBS 60kaps.
Witamina słońca D3 SOLHERBS 60kaps.
19,99 zł 17,99 zł
szt.
Czarny Bez SOLHERBS 60kaps.
Czarny Bez SOLHERBS 60kaps.
24,47 zł 19,47 zł
szt.
Rubia proFemina SOLHERBS 60kaps.
Rubia proFemina SOLHERBS 60kaps.
24,47 zł 19,47 zł
szt.

Odrobaczanie

Często możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że groźne dla ludzkiego zdrowia pasożyty występują jedynie w słabo rozwiniętych krajach czy regionach tropikalnych. Nic bardziej mylnego! Według badań i statystyk zdecydowana większość mieszkańców państw rozwiniętych ma w organizmie takich „pasażerów na gapę”, którzy mogą powodować m.in. egzemę, ból brzucha, nerwowość czy bezsenność. Jak poradzić sobie z tym problemem? Dobrym wyborem będą leki na pasożyty oraz specjalne suplementy diety.

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.7 /5.0

Na podstawie: 97 opinii

Pasożyty – objawy i potencjalne zagrożenia dla zdrowia

Skąd biorą się pasożyty? Objawy mogą obejmować zaburzenia działania praktycznie każdej części ludzkiego ciała, jednak zanim zajmiemy się diagnozowaniem takich problemów oraz sposobami na odtruwanie organizmu, warto zidentyfikować źródła zagrożeń. Przede wszystkim należy podkreślić, że zarazić możemy się praktycznie wszędzie. Najczęstszym powodem jest kontakt z nieumytymi warzywami czy owocami, jak również picie zabrudzonej wody. Co więcej, sporo bakterii znajduje się na naszych dłoniach, przez co mogą przenosić się także na wszelkie powierzchnie, których dotykamy na co dzień. To wszystko sprawia, że zachowanie wysokiego poziomu higieny jest niezwykle istotne, gdy chcemy uchronić się przed pasożytami. Nawet przy najbardziej ostrożnym podejściu wciąż jednak w różnych sytuacjach mogą grozić nam pasożyty ludzkie, na przykład robaki w kale. Szczególną uwagę powinni zachować właściciele zwierząt domowych, między innymi psów – na ich sierści mogą znaleźć się pchły przenoszące różne mikroorganizmy.

 pasożyty objawy

Jak rozpoznać, kiedy potrzebne będzie odtruwanie organizmu? Zatrucie pasożytami może być trudne do zidentyfikowania ze względu na szeroki zakres różnorodnych objawów – od bólu brzucha, poprzez nagłą utratę masy ciała (często nawet do 20%), aż po biegunki i nudności. Warto tutaj zauważyć, że większość symptomów wiąże się z działaniem układu pokarmowego i wydalniczego. Możemy jednak zauważyć również problemy w innych obszarach funkcjonowania organizmu – w tym drażliwość, nerwowość i zmęczenie. Aby mieć stuprocentową pewność, niezbędne będzie wykonanie stosownych badań.

 

Lek na robaki często będzie niezbędny, by uniknąć chorób powodowanych przez pasożyty. Należą do nich między innymi toksoplazmoza, włośnica, owsica czy świerzb. To zaledwie ułamek dość długiej listy potencjalnych komplikacji – jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, pasożyty ludzkie mogą odpowiadać nawet za 25% wszystkich zgonów na całym świecie.

 

Jak sprawdzić, czy mam pasożyty?

Czasami może być nam dość trudno zweryfikować, czy w naszym organizmie pojawiły się pasożyty. Objawy nie zawsze występują od razu – co więcej, mogą one nasilać się z czasem, przez co niezbędna będzie szybka reakcja. Jeśli zauważyliśmy jakiekolwiek nieprawidłowości lub mieliśmy kontakt z jedzeniem bądź napojami z niesprawdzonego źródła, warto będzie wykonać badanie na pasożyty. Najczęściej stosowaną metodą jest mikroskopowe sprawdzenie próbki stolca od pacjenta. W ten sposób można w dość dokładny sposób zidentyfikować pasożyty w kale, jak również ich jaja czy larwy.

 

W niektórych przypadkach lekarze stosują alternatywne sposoby, które obejmują między innymi wykrywanie przeciwciał pasożytów w kale czy badanie próbki krwi. Ostateczny wybór metody zależy przede wszystkim od występujących objawów – diagnoza pozwala wstępnie określić, z jakim zakażeniem możemy mieć do czynienia, a następnie dobrać stosowny zestaw badań.

 

Należy przy tym zaznaczyć, że profilaktyczne badanie na pasożyty lub oczyszczanie organizmu jest często zalecane od razu po powrocie z krajów tropikalnych. Jednocześnie musimy być świadomi, że takie zagrożenia mogą występować również w Polsce. Przed momentem, w którym detox organizmu będzie niezbędny, warto zadbać w pierwszej kolejności o zapobieganie – podstawą jest zarówno zachowanie odpowiedniej higieny dłoni oraz spożywanych posiłków, jak i unikanie surowego lub niedostatecznie obrobionego termicznie mięsa.

 

Oczyszczanie organizmu: jak się odrobaczać?

Jak oczyścić organizm, by uniknąć dalszych problemów, komplikacji czy powrotu objawów? Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że proces ten często nie polega na tym, by całkowicie zabić drobnoustroje. Warto raczej traktować to jako „wyproszenie” ich z organizmu, czyli stworzyć takie warunki, aby pasożyty opuściły ciało. W przeciwnym wypadku możemy spotkać się z wtórnym zakażeniem, przez co powodowane przez pasożyty objawy szybko powrócą. Co istotne, martwe ciała pasożytów również powinny być usunięte z organizmu, co często może wymagać oczyszczania jelita, wątroby czy innych części układu pokarmowego lub wydalniczego. Z tego względu lepiej jest zdecydować się na metody, które opierają się na pozbyciu się drobnoustrojów bez zabijania ich wewnątrz organizmu.

 

Niezwykle istotną kwestią jest tutaj dobór odpowiednich środków. Leki na pasożyty występują w różnych formach – od ziołowych tabletek po specjalistycznie opracowywane mieszanki. W pewnych przypadkach sprawdzi się także dieta oczyszczająca, która polega na wdrożeniu do posiłków warzyw i ziół o działaniu odrobaczającym.

 

W przypadku szczególnie uciążliwych dolegliwości trzeba zawsze pamiętać o konsultacji z lekarzem, zanim jeszcze zdecydujemy się zakupić lek na odrobaczanie. Specjalistyczna pomoc zagwarantuje dobre efekty terapii, jak również wyeliminowanie wszelkich komplikacji. To jednak nie jedyny sposób na odrobaczanie ludzileki bez recepty także mogą świetnie się sprawdzić w przypadku mniej intensywnych zatruć.

odrobaczanie człowieka dziecka

Tasiemiec w jelitach ludzkich. Powiększenie głowy przymocowane do ściany jelita.

 

 

Leki na pasożyty – rodzaje

Obecnie leki na pasożyty oraz preparaty umożliwiające detoks organizmu są dostępne w praktycznie każdej formie. W zależności od naszych preferencji – lub skuteczności poszczególnych metod przeciwko konkretnym zagrożeniom – możemy postawić na syropy, tabletki, maści, a nawet szampony i wcierki, które znajdują zastosowanie przy wszawicy. W ostatnim czasie popularność zyskują głównie produkty oparte na naturalnych składnikach, takie jak ziołowe tabletki na odrobaczenie dla ludzi. Wielu użytkowników potwierdza skuteczność tego rodzaju rozwiązań, a zarazem delikatniejszy wpływ na organizm niż w przypadku związków pochodzenia chemicznego.

Standardowa tabletka na odrobaczenie dla ludzi opiera swoje działanie na wykorzystaniu określonych składników aktywnych, które reagują z pasożytami i pozwalają organizmowi je wyeliminować. Warto tutaj jednak wrócić do zasad opisanych nieco wyżej – w przypadku zabicia drobnoustrojów możemy spotkać się z innymi problemami nawet po ustąpieniu objawów związanych bezpośrednio z zakażeniem. To jeden z powodów, dla których najlepiej postawić na zioła na pasożyty. Wśród najczęściej stosowanych składników pochodzenia naturalnego znajdują się piołun, goździkowiec, lebiodka, szałwia, a także kozieradka. Wszystkie z nich łączy intensywny zapach, jak również łatwy dostęp w polskim klimacie – dzięki temu często możemy też liczyć na atrakcyjniejsze oferty niż w przypadku środków chemicznych. Tego typu środki są często dostępne ponadto jako leki na pasożyty ludzkie bez recepty ze względu na fakt, że ich zawartość jest bardzo bezpieczna dla organizmu.

 

Odrobaczenie organizmu – jak korzystać z leków?

Co zrobić, by odrobaczenie przyniosło oczekiwany efekt i nie generowało innych problemów? Należy przede wszystkim trzymać się zaleceń producenta, które umieszczono na opakowaniu lub dołączonej do preparatu ulotce. Powinniśmy znaleźć tam wszelkie niezbędne informacje na temat dawkowania, częstotliwości użytkowania oraz kluczowe wskazówki dotyczące stosowania danego produktu. Podstawową kwestią jest nieprzekraczanie maksymalnej dawki wskazanej w danym okresie – najczęściej dopuszczalne wartości są wskazane w skali dobowej. Co więcej, zalecana dawka może różnić się w zależności od wieku użytkownika, co będzie szczególnie ważne, gdy potrzebujemy zastosować odrobaczanie dzieci.

 

Zioła na pasożyty oficjalnie określane są przeważnie jako suplementy diety. Nie należy stosować ich jako zamiennika zrównoważonego, bezpiecznego odżywiania – musimy przy tym pamiętać także o dokładnym umyciu warzyw oraz owoców, jak również odpowiednim przygotowaniu mięsa. Dieta oczyszczająca to podstawa ochrony przed pasożytami; warto do niej dodać odpowiednie środki ziołowe do profilaktycznego stosowania.

zioła na odrobaczanie organizmu człowieka 

 

 

Oczyszczanie organizmu z pasożytów – domowe sposoby

Gdy chodzi o oczyszczanie organizmu z pasożytów, domowe sposoby mogą zapewnić efekty porównywalne z preparatami dostępnymi na sklepowych półkach. Jak pozbyć się pasożytów w domu? Oto kilka najczęściej stosowanych metod:

  • przygotowanie naparu z ziół, które charakteryzują się działaniem przeciwpasożytniczym;
  • spożywanie mieszanki oleju kokosowego z czosnkiem i cebulą;
  • kuracja z kiszonych napojów (ocet jabłkowy, kombucha, sfermentowany imbir);
  • dieta oczyszczająca, wprowadzana zwykle na ustalony okres;
  • olejki, m.in. z oregano i cytryny;
  • wyciąg z czarnego orzecha.

 

Jak widać, domowych sposobów jest naprawdę dużo. Dobór odpowiednich proporcji i dawkowania może jednak stanowić pewne wyzwanie, a często problemem może być sama dostępność składników. Z tego względu przeważnie lepszym wyborem będą gotowe preparaty dostępne w sklepach, takich jak Dobre-Suplementy.com.pl. Precyzyjnie dobrany skład sprawia, że możemy liczyć na odpowiedni efekt i bezproblemowe korzystanie z efektów ziół znajdujących się w danym produkcie.

 

Ponadto takie rozwiązanie może również zapewnić nam pewne oszczędności. Zakup kompletnej mieszanki ziół będzie często wielokrotnie tańszy niż przygotowanie mieszanki z bazowych składników, zwłaszcza gdy nie korzystamy z nich na co dzień i musimy specjalnie wybrać się do sklepu po potrzebne produkty. Na opakowaniu znajdziemy też szczegółowe instrukcje w zakresie dawkowania i metod stosowania danego preparatu, dzięki czemu można mieć pewność w kwestii efektywności. Tego typu propozycje łączą składniki używane od lat w precyzyjnie dobranych proporcjach, gwarantujących odpowiednie przeprowadzenie terapii.

 

Skuteczne odrobaczanie organizmu ze sklepem Dobre-Suplementy.com.pl

Jeśli chcesz zadbać o efektywne odtruwanie organizmu, postaw na ofertę sklepu Dobre-Suplementy.com.pl. Znajdziesz u nas między innymi propozycje prosto od Polskiego Centrum Farmaceutycznego – wśród leków na pasożyty zalecamy dostępny bez recepty Pasoleq. W jego składzie znajduje się szereg składników pochodzenia naturalnego, do których należą:

 • orzech włoski i orzech siwy, które wspólnie zapobiegają biegunkom i wspomagają działanie organizmu w usuwaniu pasożytów;
 • ziele piołunu – podstawa wielu ziołowych terapii przeciwpasożytniczych;
 • goździki – zapewniają złagodzenie bólu i wzmacniają odporność;
 • koper włoski – wspomaga usuwanie zbędnych substancji z jelit;
 • sole mineralne, nasiona czarnuszki, pestki dyni i korzeń prawoślazu lekarskiego.

 

Sprawdzony, bezpieczny i naturalny skład charakteryzuje wszystkie produkty dostępne w naszym asortymencie. Każdy suplement wprowadzany do naszego sklepu sprawdzamy pod względem czystości, rodzaju użytych wypełniaczy, czy środków konserwujących. Muszą być one bezpieczne pod każdym względem. Jest to warunek, aby taki preparat mógł znaleźć się w naszym sklepie. Dzięki temu zakupy dokonywane w naszym sklepie są bezpieczne i masz pewność, że kupujesz dobry i sprawdzony towar. Dzięki nam możesz zadbać o oczyszczanie organizmu w odpowiedni sposób – zastosowana terapia nie tylko zapewni wysoką efektywność, lecz także brak efektów ubocznych. Warto zwrócić ponadto uwagę na niskie ryzyko nawrotu dolegliwości. Podczas stosowania oferowanych preparatów należy trzymać się zaleceń producenta w kwestii dawkowania i częstotliwości zażywania.

 

Dobre-Suplementy.com.pl – dlaczego warto wybrać nasz sklep?

Co sprawia, że to właśnie nasza oferta zapewni Ci najlepsze sposoby na oczyszczanie organizmu z toksyn? To przede wszystkim nasze wyjątkowe podejście do pozbywania się pasożytów oraz dbania o inne procesy zachodzące w ramach Twojego organizmu. Stawiamy na naturalne składniki i produkty od sprawdzonych firm, które cieszą się renomą na rynku i gwarantują rozwiązania wysokiej jakości. Znajdziesz u nas także szereg innych środków, które pomogą Ci naturalnie zadbać o zdrowie.

 

Obok oferty skupionej na naturalności wyróżnia nas także dbałość o ekologię – wszystkie zamówienia wysyłamy w biodegradowalnych opakowaniach. Każdy z naszych stałych klientów może ponadto liczyć na specjalne oferty, a w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości możesz skontaktować się z naszym zespołem i od razu otrzymać odpowiedź.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl