Zmień walutę:   [PLN]      [EUR]   

Masz pytania? Chcesz zamówić telefonicznie, dzwoń:
☎ 62 590 4002    sklep@dobre-suplementy.pl

czyste suplementy diety

Menu
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do
Nowość
Promocja

Melatonina

Melatonina, zwana także hormonem snu, odpowiada za regulację dobowego rytmu aktywności i odpoczynku. Gdy dochodzi do sytuacji, w której pojawia się niedobór melatoniny, mogą pojawić się problemy z zasypianiem, niespokojny sen, a także uczucie zmęczenia w ciągu dnia. Szukasz sposobu, by wyregulować rytm dobowy i uzupełnić poziom melatoniny w organizmie? Pomogą Ci w tym dostępne w sklepie Dobre Suplementy tabletki z melatoniną!

Melatonina – hormon snu: działanie na organizm

Melatonina jest hormonem wytwarzanym przez niewielki gruczoł znajdujący się w środkowych partiach mózgu. Jego produkcja zależy od pory dnia. Największa ilość naturalnej melatoniny jest wytwarzana pomiędzy 23 a 4. Sygnałem do produkcji melatoniny jest dla szyszynki ciemność – to właśnie z tego powodu większość osób zaczyna odczuwać senność po około 2-3 godzin po zapadnięciu zmroku. I odwrotnie – światło (nie tylko naturalne, ale również do pewnego stopnia sztuczne) jest sygnałem do zaprzestania wytwarzania hormonu snu.

Odpowiednio wysoki poziom melatoniny w organizmie zapewnia szybkie i spokojne zasypianie i bezproblemowe budzenie. Ułatwia także regenerację podczas snu i ogranicza liczbę nocnych pobudek. Dzięki melatoninie płynnie następują po sobie kolejne fazy snu płytkiego i głębokiego.

Związek melatoniny z regulacją snu i zasypiania jest znany większości osób. Pewną ciekawostką może być natomiast fakt, że hormon też wpływa na organizm także w inny sposób: jest wytwarzany w jelitach i oddziałuje na ich ruchy perystaltyczne. Melatonina jest obecna również w siatkówce oka oraz w szpiku kostnym.

 

Sprawdź, czy masz objawy niedoborów melatoniny

W warunkach naturalnych dobowy rytm snu i czuwania u osób zdrowych nie jest niczym zaburzony. Mało kto ma jednak obecnie możliwość dostosowania godzin zasypiania i budzenia się do pór dnia i nocy – zasypianie tuż po zmroku i budzenie się po wschodzie słońca jest dziś rzadkością. Styl życia osób w krajach wysoko rozwiniętych nie sprzyja zachowaniu naturalnego rytmu dobowego. Wpływ na zaburzenia wytwarzania melatoniny ma m.in. przebywanie w sztucznym świetle. Tu szczególnie szkodliwe jest tzw. światło niebieskie, emitowane przez komputery, telewizory, telefony. Z tego względu lepiej unikać kontaktu z tymi urządzeniami na około 2-3 godziny przed snem.

Objawy niedoboru melatoniny w organizmie są łatwe do zauważenia. To przede wszystkim trudności w wieczornym zasypianiu (nie chodzi tu o jednorazowe przypadki, ale raczej o problemy trwające co najmniej kilka tygodni), niespokojny, przerywany pobudkami sen, a także problemy z wybudzeniem się rano. Osoby z niedoborami melatoniny czują się w ciągu dnia zmęczone i rozdrażnione, mogą mieć problemy z zapamiętywaniem i koncentracją.

Skutkiem niedoboru melatoniny jest nie tylko uczucie zmęczenia, senności i rozdrażnienia. Zbyt mała ilość snu może mieć także długofalowe skutki – w niektórych przypadkach prowadzi nawet do ciężkich chorób. Melatonina wpływa m.in. na działanie insuliny i kontrolę poziomu glukozy we krwi – niedobór tego hormonu może być przyczyną cukrzycy. Badania pokazują nawet, że może mieć wpływ na zapobieganie nowotworom – działa na komórki rakowe „usypiająco”, hamując ich rozwój. Jeśli od pewnego czasu zauważasz u siebie problemy z zasypianiem i regeneracją w czasie snu, nie czekaj – spróbuj wyregulować poziom melatoniny za pomocą naturalnych tabletek nasennych ze sklepu Dobre Suplementy.

Zanim zdecydujesz się na suplementację, możesz sprawdzić, czy źródłem problemów rzeczywiście jest zbyt niski poziom melatoniny w organizmie. W większości laboratoriów i punktów diagnostycznych skorzystasz z badania poziomu melatoniny. Takie badanie polega na pobraniu próbki śliny. Jeśli okaże się, że Twoja szyszynka produkuje zbyt małą ilość hormonów, tabletki na sen powinny szybko Ci pomóc. Pamiętaj, że tego rodzaju suplementy są dostępne bez recepty – kupisz je także w naszym sklepie.

 

Kto może cierpieć na niedobory melatoniny?

Przyczyną obniżonej produkcji melatoniny najczęściej jest niewłaściwy tryb życia: długotrwałe przebywanie w sztucznym świetle, korzystanie z ekranów wieczorem, praca w trybie zmianowym. To dobra wiadomość dla osób cierpiących na problemy ze snem – wiele z nich można rozwiązać, wprowadzając do swojego życia zdrowe nawyki.

Zaburzenia produkcji melatoniny mogą być jednak spowodowane nie tylko czynnikami zewnętrznymi. Problemy ze snem towarzyszą niekiedy chorobom przewlekłym, np. depresji czy nerwicy. Narażone na niedobory melatoniny są także osoby często podróżujące, zmieniające strefy czasowe oraz niewidome, u których nie działają naturalne mechanizmy pobudzania produkcji hormonu pod wpływem ciemności i hamowania pod wpływem światła.

 

Jak działają tabletki z melatoniną na sen?

Standardowe tabletki z melatoniną na sen są dostępne bez recepty. Działają łagodnie i nie powodują skutków ubocznych. Znajdująca się w nich melatonina działa tak jak ta produkowana przez ludzki organizm: powoduje uczucie senności, zapewnia spokojny, regenerujący sen, zapobiega zmęczeniu w ciągu dnia. Efekty zażycia tabletek nasennych z melatoniną odczujesz już za pierwszym razem, ale aby wyregulować zegar biologiczny i pozbyć się problemów ze snem, najlepiej przyjmować je regularnie, przez dłuższy czas. Jeśli mimo tego jakość snu się nie poprawia, warto skonsultować ten problem z lekarzem.

Tabletki z melatoniną na sen powinno się zażywać na około 3 godzin przed planowanym czasem zaśnięcia. Wówczas melatonina może zacząć łagodnie działać na organizm, stopniowo powodując uczucie senności. Dzięki temu zasypianie odbywa się w naturalny sposób, a organizm może efektywnie wypocząć podczas snu.

 

Skąd pochodzi obecna w tabletkach nasennych melatonina?

Melatonina, która znajduje się w tabletkach na sen, nie jest dokładnie tą samą substancją, którą wytwarza szyszynka w naszym organizmie. Pozyskiwanie naturalnej, produkowanej w ten sposób melatoniny nie jest, póki co, możliwe. Melatonina występująca w tabletkach nasennych jest substancją syntetyczną, produkowaną w laboratoriach. Nie oznacza to jednak, że jest w jakikolwiek sposób szkodliwa dla organizmu. To odpowiednik naturalnego hormonu, który działa na organizm dokładnie w taki sam sposób.

 

Sprawdź, czy powinieneś przyjmować tabletki nasenne z melatoniną

Produkcja melatoniny nie rozpoczyna się zaraz po urodzeniu. Hormon ten zaczyna być wytwarzany dopiero około 3-4 miesiąca życia dziecka. To dlatego u noworodków można zaobserwować zaburzenia dobowego rytmu snu – często pory czuwania i odpoczynku są u nich nieregularne, niezwiązane z porami dnia. O ile ilość melatoniny w organizmie osób młodych jest zazwyczaj wysoka (o ile nie cierpią one na różnego rodzaju choroby i zaburzenia), to z wiekiem zaczyna się ona zmniejszać. W przypadku dzieci do 3. roku życia norma wynosi około 250 pg/ml, podczas gdy u osób starszych jest to zaledwie 30 pg/ml. To proces, na który masz ograniczony wpływ – wynika on głównie z procesów starzenia się organizmu, a w tylko w niewielkim stopniu z trybu życia. Jeśli w Twoim przypadku problemy ze snem pojawiały się stopniowo i nie wynikają z chorób ani stylu życia, może to wynikać ze zmniejszonej produkcji melatoniny. Nie musisz jednak godzić się z tym, że w podeszłym wieku będziesz długo czekać na nadejście snu wieczorem lub budzić się nad ranem. Tabletki nasenne zawierające melatoninę pomogą Ci wyregulować dobowy rytm snu i czuwania i przywrócić Ci dobre samopoczucie.

Jeśli Twój tryb życia wiąże się z częstą aktywnością w porze nocnej: pracujesz na nocną zmianę, często podróżujesz, tabletki nasenne pomogą Ci w zasypianiu i przesypianiu całych nocy. Możesz je stosować regularnie, ale także doraźnie, np. w okresach wzmożonej nauki, kiedy długo nie zasypiasz wieczorami i później masz problemy z zaśnięciem.

Tabletki z melatoniną stosuje się niekiedy wspomagająco w leczeniu depresji. Hormon ten może być również pomocny w leczeniu refluksu żołądkowego.

Warto jednocześnie pamiętać, że istnieje kilka przeciwwskazań dla przyjmowania tabletek nasennych z melatoniną. Przede wszystkim jest to rzadko występująca nadwrażliwość na melatoninę. Tabletek na sen powinny unikać także kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby z chorą wątrobą, chorobami autoimmunologicznymi oraz nowotworami układu krwionośnego. Melatoniny nie należy łączyć z alkoholem ani lekami sterydowymi. Bezpośrednio po zażyciu tabletek nie powinno się prowadzić pojazdów – melatonina może niekorzystnie wpływać na refleks i koncentrację. Tabletki nasenne z melatoniną dostępne w sklepie Dobre Suplementy są przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.

 

Tabletki na sen – bezpieczny dla zdrowia sposób na spokojne zasypianie

Wielu osobom w poprawie jakości snu i rozwiązaniu problemów w zasypianiem pomaga zmiana trybu życia na co dzień i wprowadzenie odpowiednich wieczornych rytuałów. Nie zawsze jednak gaszenie światła, relaksujące kąpiele czy słuchanie spokojnej muzyki są odpowiedzią na kłopoty z wyregulowaniem wewnętrznego zegara biologicznego. Jeśli próbowałeś już różnych sposobów, a mimo to nie udaje Ci się spokojnie zasnąć, a rano budzisz się zmęczony, sięgnij po tabletki na sen. Nie musisz obawiać się, że ich działanie będzie zbyt silne albo że towarzyszyć mu będą nieprzyjemne skutki uboczne. W dostępnych w sklepie Dobre Suplementy tabletkach z melatoniną na sen znajdziesz łagodnie działające naturalne składniki, które przyniosą Twojemu organizmowi wyłącznie same korzyści. Jeśli tylko będziesz przestrzegał zalecanej dziennej dawki, nie grozi ci uzależnienie, tabletki nie wpłyną też negatywnie na naturalną produkcję melatoniny w Twoim organizmie.

Tabletki z melatoniną różnią się sposobem działania od tabletek nasennych na receptę. Syntetyczna melatonina pozwala uzyskać taki sam efekt jak w przypadku naturalnego hormonu: zasypianie jest krótkie i przyjemne, a we śnie pojawiają się naprzemiennie fazy płytkie i głębokie. Inaczej wygląda to w przypadku silnie działających tabletek na sen: większość z nich wywołuje sen pozbawiony głębokiej fazy REM. Oznacza to, że po ich zażyciu prześpisz całą noc, ale następnego dnia możesz czuć się zmęczony – faza REM jest niezbędna do prawidłowej regeneracji organizmu.

Jeśli nie stosowałeś wcześniej żadnych preparatów ułatwiających zasypianie, zacznij od dostępnych w naszym sklepie suplementów diety z melatoniną. Możliwe, że dzięki temu rozwiążesz problemy ze snem bez sięgania po silniejsze, powodujące skutki uboczne, środki.

 

Melatonina dla dziecka

Przed rozpoczęciem stosowania melatoniny u dziecka zalecam skonsultowanie się z pediatrą lub lekarzem. Melatonina jest dostępna jako suplement diety, ale jej stosowanie u dzieci powinno być starannie przemyślane i nadzorowane przez profesjonalistę. Oto kilka ważnych punktów dotyczących melatoniny u dzieci:

 1. Wskazania: Melatonina u dzieci jest najczęściej stosowana w przypadku zaburzeń snu, takich jak trudności z zasypianiem, nieregularny rytm snu lub problemy z utrzymaniem snu. Jednak decyzja o jej zastosowaniu powinna być podejmowana na podstawie oceny lekarza.

 2. Dawkowanie: Dawkowanie melatoniny u dzieci jest ustalane indywidualnie przez lekarza, uwzględniając wiek, wagę i specyficzne potrzeby dziecka. Zazwyczaj dawka jest niższa niż dla dorosłych. Ważne jest przestrzeganie zaleceń dotyczących dawkowania i czasu przyjmowania melatoniny.

 3. Nadzór medyczny: Ważne jest, aby dziecko było pod opieką lekarza podczas stosowania melatoniny. Lekarz może monitorować skuteczność suplementacji i ocenić ewentualne skutki uboczne.

 4. Bezpieczeństwo: Melatonina jest uważana za stosunkowo bezpieczną dla większości dzieci, ale niektóre mogą mieć indywidualne reakcje lub skutki uboczne. Dlatego ważne jest, aby informować lekarza o wszelkich istniejących schorzeniach, alergiach lub innych lekach, które dziecko przyjmuje.

Pamiętaj, że melatonina nie jest długoterminowym rozwiązaniem problemów ze snem. Jeśli Twoje dziecko ma trudności ze snem, warto skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny i wdrożenia odpowiednich strategii lub terapii, które pomogą poprawić jakość snu.

 

Melatonina - skuteczny lek nasenny nieuzależniający

Melatonina jest naturalnie występującym hormonem w organizmie, który reguluje rytm dobowy i sen. Jest odpowiedzialna za kontrolowanie zegara biologicznego i pomaga regulować cykl snu i czuwania. Melatonina jest dostępna również jako suplement diety i jest stosowana w celu łagodzenia zaburzeń snu, zwłaszcza u osób z bezsennością lub problemami z zasypianiem. Przyjmowanie melatoniny może pomóc skrócić czas zasypiania i poprawić jakość snu.

 

Melatonina na sen

Melatonina jest często stosowana w celu poprawy jakości snu i regulacji rytmu dobowego. Jej główną funkcją jest sygnalizowanie organizmowi, że nadszedł czas na sen. Suplementacja melatoniną może być pomocna w różnych przypadkach, takich jak:

 1. Bezsenność: Melatonina może być stosowana w przypadku trudności z zasypianiem lub utrzymaniem snu. Pomaga skrócić czas potrzebny na zaśnięcie i reguluje rytm snu.

 2. Zmiany strefy czasowej: Podróżowanie między różnymi strefami czasowymi może zakłócić naturalny rytm snu. Przyjmowanie melatoniny w odpowiednich porach może pomóc organizmowi dostosować się do nowego rytmu i ułatwić zaśnięcie w odpowiednim czasie.

 3. Praca zmianowa: Osoby pracujące na zmiany mogą mieć trudności z utrzymaniem regularnego rytmu snu. Melatonina może pomóc w regulacji snu w trudnych warunkach, na przykład przy zmianach grafiku pracy.

 

Melatonina w sklepie Dobre Suplementy: tabletki o sprawdzonym składzie

Dzięki naszemu doświadczeniu w dziedzinie suplementów diety wiemy, że skład tabletek nasennych nie musi być długi. Wręcz przeciwnie – im mniej dodatków znajdzie się na liście, tym lepiej. W sklepie Dobre Suplementy stawiamy na tabletki na sen z melatoniną wzbogacone o naturalne ekstrakty roślinne, witaminy i minerały. Takie suplementy działają na organizm w szerokim zakresie, kompleksowo pomagając pozbyć się problemów ze snem. Zmęczenie, trudności w zasypianiu i sen niepowodujący regeneracji organizmu często wynikają także z innych powodów niż zaburzenia produkcji melatoniny: stresu czy zaburzeń pracy układu nerwowego. Pomocne mogą być wówczas ekstrakty ziołowe znajdujące się w tabletkach nasennych.

Wybierając tabletki do sklepu Dobre Suplementy, unikamy wszystkiego, co zbędne: konserwantów, substancji przeciwzbrylających, wypełniaczy, sztucznych barwników czy aromatów. Dzięki temu nawet przy długotrwałym stosowaniu tabletek na sen z melatoniną nie musisz obawiać się, że szkodliwe substancje będą odkładały się w Twoim organizmie.

 

Nie tylko melatonina – kompleks składników aktywnych wpływających na dobre samopoczucie

Zażywając tabletki na sen z melatoniną, możesz dostarczyć swojemu organizmowi także innych niezbędnych dla zdrowia i dobrego samopoczucia substancji. Popularnym składnikiem uzupełniającym jest ekstrakt z szyszek chmielu. Właściwości tej rośliny są znane w medycynie ludowej od dawna. Napar z chmielu był stosowany jako środek uspokajający i łagodzący działanie układu nerwowego. Wykorzystywano go także u osób mających trudności z zasypianiem. Obecnie również przypisuje mu się właściwości uspokajające i ułatwiające zasypianie. Ekstrakt z chmielu działa przy tym delikatnie, nie powodując nieprzyjemnych efektów ubocznych.

Obecny w tabletkach nasennych ekstrakt z owoców męczennicy cielistej również jest szeroko wykorzystywany w farmacji. W dawnych czasach był wykorzystywany przez Indian jako środek nasenny, uspokajający i przeciwbólowy. Badania dowiodły, że roślina ta hamuje zaburzenia lękowe, nadpobudliwość, bezsenność czy nerwobóle. Jej właściwości wykorzystuje się m.in. w leczeniu osób wychodzących z nałogów. Obecność ekstraktu z owoców męczennicy cielistej w tabletkach na sen z melatoniną nie jest przypadkowa. To składnik, który potęguje działanie melatoniny, dodatkowo ułatwiając spokojne zasypianie.

Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, wybierz z oferty naszego sklepu preparaty zawierające melatoninę oraz niezbędne witaminy i minerały. Przykładem takiego produktu są kapsułki z melatoniną BICAPS (dostępne w zestawie suplementów na dzień i noc). W wersji na noc, oprócz melatoniny, znajdziesz w nich dodatkowo chrom, selen, magnez, cynk, jod, mangan, miedź w odpowiednio zbilansowanych proporcjach. To minerały, które wpływają na wiele układów i organów, w tym na układ nerwowy – dzięki temu możesz rozwiązać niektóre problemy z zasypianiem i wybudzaniem się ze snu.

 

Melatonina z czym nie łączyć

Melatonina jest zazwyczaj dobrze tolerowana, ale istnieją pewne substancje i warunki, z którymi może nie być zalecane łączenie melatoniny. Oto kilka przykładów:

 1. Leki nasenne i uspokajające: Melatonina może wzmocnić działanie leków nasennych i uspokajających, dlatego ważne jest unikanie jednoczesnego stosowania tych substancji bez konsultacji z lekarzem. Istnieje ryzyko nasilenia działania uspokajającego, co może prowadzić do senności i dezorientacji.

 2. Leki przeciwdepresyjne: Niektóre leki przeciwdepresyjne, takie jak inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), mogą wpływać na poziom melatoniny w organizmie. Dlatego zawsze warto skonsultować się z lekarzem, jeśli dziecko przyjmuje leki przeciwdepresyjne i rozważa się suplementację melatoniny.

 3. Leki przeciwdrgawkowe: Niektóre leki przeciwdrgawkowe mogą wpływać na metabolizm melatoniny w organizmie. W takich przypadkach konieczna jest konsultacja z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji melatoniny.

 4. Inne suplementy i zioła: W przypadku stosowania innych suplementów diety lub ziół, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w celu sprawdzenia potencjalnych interakcji. Niektóre suplementy i zioła mogą wpływać na metabolizm melatoniny lub nasilać jej działanie.

 

Popularne tabletki na sen z melatoniną dostępne w sklepie Dobre Suplementy

Dla naszych klientów wybieramy wyłącznie sprawdzone produkty pochodzące od cenionych na rynku producentów. Tak jest również w przypadku tabletek na sen z melatoniną. To preparaty, które możemy Ci polecić! Zobacz, co najchętniej wybierają nasi klienci:

 • BICAPS MELATONIN+ – to preparat zawierający 3 mg syntetycznej melatoniny skracającej czas zasypiania i ułatwiającej regenerację podczas snu. W składzie tego suplementu diety znalazły się także naturalne składniki: ekstrakty szyszek chmielu i męczennicy cielistej. To substancje, które działają łagodząco i uspokajająco na układ nerwowy. W jednej kapsułce znajduje się bezpieczna dzienna dawka melatoniny dla osoby dorosłej. Opakowanie zawiera 60 kapsułek. Dziennie należy przyjmować 1 kapsułkę, w czasie posiłku przed pójściem spać. To wydajne opakowanie starczy Ci na nawet 2 miesiące regularnego stosowania.
 • BICAPS MultiDUO – to zestaw witamin i minerałów przeznaczonych do stosowania w ciągu dnia i na noc (BICAPS MultiDUO Dzień i BICAPS MultiDUO Noc). Łącznie znajdują się w nich 22 substancje aktywne: witaminy, minerały, a w wersji na noc – także ułatwiająca zasypianie melatonina. Wszystkie składniki mają wysoko przyswajalną, a jednocześnie bezpieczną dla układu trawiennego formę. Zestaw kapsułek BICAPS MultiDUO to nie tylko sposób na łatwe zasypianie. Kompleks witamin i minerałów pomoże Ci także zadbać o układ odpornościowy, stan kości czy pracę układu nerwowego. BICAPS MultiDUO to produkt przyjazny środowisku, odpowiedni dla wegan i wegetarian. Otoczka kapsułki jest wykonana z substancji pochodzenia roślinnego – pullanu, a opakowanie, wraz z biodegradowalną etykietą – z naturalnych składników. W zestawie znajduje się 2x30 tabletek każdego rodzaju.

 

Dlaczego warto robić zakupy w sklepie Dobre Suplementy?

Tabletki nasenne z melatoniną to tylko jeden z wielu suplementów diety, jakie oferujemy naszym klientom w sklepie Dobre Suplementy. Dostępne w naszym sklepie preparaty pomagają także wzmocnić układ odpornościowy, uzupełnić niedobory witamin i minerałów w organizmie czy poprawić metabolizm. Nasza oferta nie kończy się jednak na suplementach diety. Znajdziesz u nas wszystko, czego potrzebujesz, by żyć zdrowo i czuć się dobrze. Oferujemy naturalne kosmetyki i środki do sprzątania domu, zdrową żywność, przydatne akcesoria. Dobre Suplementy to sklep prowadzony przez osoby, dla których zdrowy styl życia i związane z nim produkty to życiowa pasja. Dzięki temu możemy zawsze udzielić Ci fachowej odpowiedzi na pytania związane ze zdrowiem i wyjaśnić wątpliwości. Możesz kontaktować się z nami zawsze, gdy tego potrzebujesz!

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.1 /5.0

Na podstawie: 71 opinii

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium