kontakt suplementy diety

 Zmień walutę:   [PLN]      [EUR]   

Masz pytania? Chcesz zamówić lub porozmawiać, dzwoń!

Woda utleniona 3% CZDA 500ml Biomus

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: do 3 dni, najczęściej tego samego dnia
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy

Darmowa dostawa

Cena: 24,99 zł 24.99
ilość szt.
Zyskujesz 20 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Opis

Woda utleniona 3% CZDA

Nadtlenek wodoru 3% CZDA

Perhydrol 3% CZDA

poj. 500ml

 

Woda utleniona (nadtlenek wodoru) gotowa do użycia. CZDA- czysta do analiz bez stabilizatorów.

 

 

Woda utleniona CZDA

Woda utleniona czysta do analiz jest produktem, który nie posiada żadnych dodatków ani konserwantów. Dlatego okres ważności określany na wodzie utlenionej wynosi pół roku od momentu produkcji. Nie wynika z tego, że produkt nie jest zdatny do użycia, a jedynie fakt, że producent gwarantuje w tym okresie stężenie wody utlenionej na określonym na opakowaniu poziomie, czyli 3%. Szczególnie ważne jest to dla laboratoriów chemicznych dokonujących analizy przy wykorzystaniu wody utlenionej, gdyż mniejsze stężenie wpłynie na błędne wyniki badań. Doświadczeni laboranci wiedzą, że wodę utlenioną po terminie można też wykorzystać wprowadzając odpowiednie współczynniki korygujące do przeliczeń. Woda utleniona nie jest substancją organiczną, dlatego nie podlega psuciu, a jedynie utracie procentów w czasie. Dla porównania możemy wziąć podobny produkt jakim jest perhydrol 30%. Przechowywanie go przez rok czasu spowoduje utratę o 1%. Analogicznie wygląda to z wodą utlenioną. Nie w każdym wypadku jest aż tak istotne stężenie, jednak ważne, aby mieć tego świadomość.

woda utleniona 

Woda utleniona

Woda utleniona sprzedawana jest w plastykowych butelkach. Dzięki temu bezpieczniejszy jest jej transport. Chcąc wydłużyć w czasie okres ważności wody utlenionej przy zachowaniu jak najdłużej wysokiego stężenia najlepiej tuż po zakupie wody utlenionej przelać ją do ciemnej szklanej butelki i przechowywać ją w lodówce w niskiej, ale dodatniej temperaturze. Do bieżącego użycia można ją przelewać do poręcznej i wygodnej w użyciu buteleczki wcześniej kupionej wody utlenionej w aptece, która była konserwowana. Po dokładnym umyciu buteleczki będzie się ona wspaniale nadawała do codziennego użycia i nie będzie ona zimna, jak ta z lodówki. Wodę utlenioną, czy perhydrol konserwuje się używając stabilizatorów po to, aby proces utraty stężenia procentowego jak najbardziej wydłużyć bez konieczności przechowywania w ciemnym i chłodnym miejscu. Jednak nie w każdym przypadku możemy pozwolić sobie na używanie wody utlenionej z konserwantami. Dlatego jeśli nam zależy na używaniu wody utlenionej bez konserwantów dobrym rozwiązaniem jest zakup wody utlenionej CZDA- czystej do analiz.

 

W związku z wprowadzeniem poważnych ograniczeń przez UE w zakupie perhydrolu 30% na własny użytek, wprowadziliśmy do sprzedaży gotowy produkt, jakim jest woda utleniona CZDA (czysta do analiz). Dzięki temu bez żadnych oświadczeń i bez konieczności rozcieńczania perhydrolu wodą destylowaną istnieje możliwość zakupu w naszym sklepie gotowej do użycia wody utlenionej 3%.

Producent:
Biomus sp. z o.o.
20-329 Lublin
ul. Chemiczna 7

 


Woda utleniona niestabilizowana

Wody utlenione spotykane w sklepach, czy aptekach są stabilizowane dodatkowymi substancjami, których teoretycznie zadaniem ma być wydłużenie okresu ważności (stabilizacja zawartości procentowej). W przypadku czystej wody utlenionej bez stabilizatorów CZDA (czystej do analiz) można to samo uzyskać poprzez przelanie zakupionej wody do ciemnej szklanej butelki i umieszczenie jej w lodówce. Na bieżąco można przelewać małą ilość do bieżącego użycia do osobnej buteleczki np. z wygodnym zakraplaczem. Problem polega na tym, że woda utleniona jest wrażliwa na światło i pod jej wpływem następuje powolna utrata zawartości procentowej. Z uwagi na fakt braku substancji organicznej w takiej wodzie nie podlega ona zepsuciu, a jedynie zmniejszającym się stężeniem. Wg producenta woda utleniona w postaci nadtlenku wodoru 30% przechowywana w warunkach pokojowych po roku traci 1%, czyli mamy tak naprawdę wtedy 29%. Określenie półrocznego okresu ważności wiąże się z jej przeznaczeniem - CZDA - czysta do analiz, czyli laboranci muszą mieć gwarancję, że w tym terminie woda utleniona ma ściśle określoną zawartość procentową. Nawet jeśli ten okres minie mogą ją użyć stosując jedynie do obliczeń współczynnik korygujący. Osoby, które stawiają na czystość wybiorą wodę utlenioną CZDA i w celu zminimalizowania utraty procentowej w czasie przeleją ją do butelki z ciemnego szkła i będą ją przechowywać w lodówce.

 

Woda utleniona bez konserwantów

Kupując wodę utlenioną CZDA unikniesz takich dodatków chemicznych, które występują w powszechnie dostępnych wodach utlenionych.  A są nimi:

 • kwas 1-hydroksyetano-1 (stosowany jako środek chelatujący wapnia w uzdatnianiu wody, kosmetyków lub związku farmakologicznego),
 • 1-difosforonowy,
 • cynianu sodu (E331 jest związkiem nieorganicznym, który tworzy się po rozpuszczeniu metalicznej cyny lub tlenku cyny (IV) w wodorotlenku sodu i jest stosowana jako stabilizator nadtlenku wodoru),
 • azotanu amonu (nieorganiczny związek chemiczny z grupy saletr, sól kwasu azotowego i amoniaku),
 • pirofosforanu tetrapotasu (zwany także pirofosforan sodu, fosforan tetrasodu lub TSPP, jest nieorganicznym związkiem. Jako sól jest białym, rozpuszczalnym w wodzie ciałem stałym. Składa się z anionu pirofosforanowego i jonów sodowych. Toksyczność jest około dwa razy większa niż soli kuchennej po spożyciu doustnym. Używany w paście do zębów i nici dentystycznej pirofosforan czterosodowy działa jako środek kontrolujący kamień nazębny, usuwając wapń i magnez ze śliny, a tym samym zapobiegając ich odkładaniu się na zębach),
 • kwasu fofsorowego (Kwas fosforowy E338 to nieorganiczny związek chemiczny. Najbardziej znany jest jako odrdzewiacz),
 • wody oczyszczonej zamiast wody destylowanej.

Powyższych substancji nie zawiera Woda utleniona CZDA, która jest dostępna w naszym sklepie.

 

Zastosowania wody utlenionej

Woda utleniona (nazywana również nadtlenkiem wodoru) to związki chemiczny o wzorze H2O2. Jej cząsteczka zawiera dodatkowy atom tlenu w porównaniu do zwykłej cząsteczki wody. Dzięki temu dodatkowemu atomowi tlenu woda utleniona staje się silnym utleniaczem i ma wiele różnorodnych zastosowań w różnych dziedzinach, w tym w medycynie, gospodarstwie domowym, przemyśle i kosmetologii. Poniżej znajdują się przykładowe zastosowania wody utlenionej:

1. Dezynfekcja i Odkażanie:

 • Woda utleniona jest powszechnie stosowana do dezynfekcji ran i skaleczeń, ponieważ działa antybakteryjnie i przyspiesza proces gojenia.
 • W medycynie jest używana do płukania jamy ustnej, a także do dezynfekcji narzędzi medycznych.
 • W gospodarstwie domowym można ją stosować do dezynfekcji blatów kuchennych, powierzchni łazienkowych oraz zabawek dziecięcych.

2. Wybielanie:

 • Woda utleniona jest popularnym środkiem wybielającym do ubrań i tkanin.
 • Może być używana do wybielania plam z różnych powierzchni, takich jak dywany czy meble tapicerowane.

3. Oczyszczanie Wody:

 • Woda utleniona jest stosowana w niektórych systemach uzdatniania wody jako środek dezynfekujący do usuwania bakterii i wirusów.

4. Zastosowania Kosmetyczne:

 • W niektórych produktach do pielęgnacji skóry i włosów woda utleniona może być stosowana w celu rozjaśnienia przebarwień skórnych i wąskich.
 • Jest również obecna w niektórych produktach do wybielania zębów.

5. Przemysł Spożywczy:

 • Woda utleniona jest używana w przemyśle spożywczym jako środek do dezynfekcji powierzchni, na których odbywa się produkcja i obróbka żywności.
 • Jest wykorzystywana do wybielania mąki i cukru oraz jako środek konserwujący.

6. Leczenie Wody Basenowej:

 • Woda utleniona może być stosowana do dezynfekcji wody basenowej, pomagając w eliminacji bakterii i alg.

7. Produkcja Papieru i Tekstylia:

 • W przemyśle papierowym woda utleniona może być używana do rozjaśniania masy celulozowej.
 • W przemyśle tekstylnym jest stosowana do wybielania tkanin.

8. Rolnictwo:

 • Dezynfekcja gleby: Opryski z wody utlenionej mogą być stosowane do dezynfekcji gleby w celu zwalczania szkodliwych mikroorganizmów, patogenów grzybowych i bakteryjnych.
 • Zwalczanie pleśni i grzybów: Woda utleniona może być stosowana do opryskiwania roślin w celu zwalczania pleśni, grzybów i innych patogenów.
 • Oczyszczanie narzędzi: Woda utleniona może być używana do oczyszczania narzędzi ogrodniczych, takich jak noże czy nożycy, w celu uniknięcia przenoszenia chorób między roślinami.

Należy jednak pamiętać, że woda utleniona jest substancją chemiczną i może być drażniąca dla skóry i oczu. Przed użyciem w jakimkolwiek celu, zawsze należy przeczytać etykietę produktu i przestrzegać zaleceń producenta oraz zasady ostrożności.


 

 

Dowiedz się, do czego można wykorzystać czystą wodę utlenioną.

Tagi: woda utleniona do ucha, płukania gardła wodą utlenioną, woda utleniona na zatkane ucho, woda utleniona do picia, rozjaśnianie włosów wodą utlenioną, woda utleniona do nosa, płukanie zatok wodą utlenioną, woda utleniona na gardło, woda utleniona na ból ucha, woda utleniona na zatkane ucho, irygacja zatok

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Kraj wysyłki:
Opinie o produkcie (1)
12 listopada 2021

Od dawna używam wodę utlenioną, ale tylko tą czystą bez konserwantów. Polecam

Inni kupili również
Bor 3mg 100tabl. Aliness
Bor 3mg 100tabl. Aliness

24,90 zł

szt.
Kolagen rybi Skoczylas 150g
Kolagen rybi Skoczylas 150g

74,00 zł

szt.
Soda Oczyszczona - Wodorowęglan Sodu 5kg Biomus
Soda Oczyszczona - Wodorowęglan Sodu 5kg Biomus

49,00 zł

Węglan sodu Soda kalcynowa 1kg Biomus
Węglan sodu Soda kalcynowa 1kg Biomus

11,90 zł

szt.
Na ciśnienie Skoczylas 60kaps.
Na ciśnienie Skoczylas 60kaps.

33,00 zł

szt.
Węgiel aktywny pylisty 100g Soulfarm
Węgiel aktywny pylisty 100g Soulfarm

16,99 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium