Jak zrobić wodę utlenioną i do czego można ją wykorzystać. Użyj Perhydrol 30

1
Jak zrobić wodę utlenioną i do czego można ją wykorzystać. Użyj Perhydrol 30

Jak zrobić wodę utlenioną?

Powszechnie dostępna woda utleniona zawiera w sobie konserwanty i stabilizatory. Dowiedz się, jak samemu można zrobić wodę utlenioną wolną od dodatków chemicznych wykorzystując perhydrol 30 i wodę destylowaną.

Niestety, do końca stycznia 2021 roku była to powszechnie stosowana metoda przez osoby świadome. Od 1 lutego 2021 roku weszły nowe przepisy UE, które zakazują sprzedaży perhydrolu 30% na własne potrzeby zaliczając go do prekursorów materiałów wybuchowych. Na szczęście jest o wiele prostsze rozwiązanie. W związku z zaistniałą sytuacją wprowadziliśmy do sprzedaży wodę utlenioną 3% CZDA. Oznacza to, że nie ma potrzeby zajmowania się rozcieńczaniem perhydrolu. Jest to gotowa do użycia woda utleniona o standardowym stężeniu 3% i dodatkowo CZDA- czysta do analiz, czyli czysta i bez jakichkolwiek dodatków. Dlatego więc data określona na opakowaniu wynosi kilka miesięcy, bo nie ma żadnych stabilizatorów i konserwantów. Nie oznacza to wcale, że po tym czasie woda utleniona będzie niezdatna do użytku, ale oznaczenie CZDA (czysta do analiz) wskazuje, że jest przeznaczona do analiz, a okres przydatności związany jest jedynie z utratą zawartości procentowej. Przyjmuje się, że na rok taka woda traci 1%, czyli po roku nie mamy wody utlenionej 3%, ale 2% i w razie czego musimy jej trochę więcej użyć. Aby spowolnić proces rozkładu %, po otrzymaniu produktu przelewamy go do ciemnej szklanej butelki i odkładamy do ciemnego i chłodnego miejsca. Światło jest bowiem czynnikiem, które ma największy wpływ na rozkład procentowy wody utlenionej.

Jeżeli zwracasz uwagę na czystość preparatów, które sam używasz zewnętrznie lub wewnętrznie zwróć uwagę na skład. Sam się nie spodziewałem, że do wody utlenionej można coś jeszcze dodać. Dopiero po rozmowie z lekarzem stomatologiem, który zupełnie inaczej podchodzi do tematu zdrowia, jak jego środowisko, zacząłem zwracać szczególna uwagę także na wodę utlenioną. Wszechobecna chemia praktycznie w każdym pożywieniu i wszelkich środkach czystości oraz w  różnego rodzaju preparatach, czy lekarstwach sprawia, że spożywana w niewielkich ilościach, ale co chwilę i w jednym i w drugim, z biegiem czasu przechyla czarę goryczy. Nasz organizm nie wytrzymuje. Ma coraz mniej siły nasz układ odpornościowy i w pewnym momencie poddaje się. Dopadają nas różnego rodzaju choroby. Pomyśl już dziś, jeśli nie walczysz jeszcze z czymś niewyleczalnym za pomocą nieskutecznych procedur, zabezpiecz się przed chorobami stosując czyste środki.

Przede wszystkim potrzebować będziesz Perhydrol 30.
 

Składniki do przygotowania wody utlenionej

  1. Woda destylowana,
  2. Nadtlenek wodoru (perhydrol) 30% - perhydrol

Potrzebna do wykonania wody utlenionej będzie butelka z ciemnego szkła lub buteleczka po wodzie utlenionej, którą kiedyś wykorzystaliśmy i strzykawka 20ml, kupiona np. w aptece.

strzykawka

 

Środki ostrożności

Perhydrol 30 w zakupionym stężeniu jest substancją drażliwą dla skóry, dlatego należy używać rękawiczki.

 

Sposób przygotowania wody utlenionej

  1. Otwieramy butelkę z perhydrolem i strzykawką naciągamy 10ml perhydrolu
  2. Całą zawartość strzykawki wciskamy do wcześniej przygotowanej butelki
  3. Otwieramy butelkę z wodą destylowaną i kilkukrotnie naciągamy strzykawką wodę, by w sumie przelać 90ml do przygotowanej butelki. Mając strzykawkę 20ml będziemy musieli przelać 4x pełne strzykawki po 20ml i 1x 10ml, co da nam w sumie 90ml.
  4. Zakręcamy butelkę z przygotowanym roztworem i krótkimi wstrząsami mieszamy.

W ten sposób uzyskaliśmy wodę utleniona w stężeniu 3%. Jeśli wykorzystujemy buteleczkę z zakraplaczem po wcześniej kupionej wodzie utlenionej, w łatwy sposób będziemy mogli odmierzać krople. Do przechowywania na dłuższy czas najlepiej nadaje się butelka z ciemnego szkła trzymana w ciemnym miejscu, bo tylko w ten sposób uchronimy wodę utlenioną przed zbyt szybkim przeterminowaniem, czyli tzw. zmniejszeniem % z 3% ..2%. Nasza woda utleniona nie posiada bowiem żadnego utrwalacza i by mieć wodę utlenioną w pełni służącą naszemu zdrowiu sami musimy zadbać o prawidłowe warunki przechowywania.

Zastosowania wody utlenionej

  • do dezynfekcji ran,
  • do prania i wybielania tkanin,
  • do czyszczenia narzędzi,
  • do celów spożywczych.

Inne zastosowania wody utlenionej przedstawiamy poniżej.

Woda utleniona do ucha

Znajdziemy wiele praktycznych porad, w których wskazuje się wszechstronne działanie wody utlenionej, którą można także użyć do zakrapiania ucha. Zakropienie wodą utlenioną uszu eliminuje efekt zatkanych uszu i skutecznie przeciwdziała pierwszym objawom infekcji. Stąd też doskonale nadaje się woda utleniona na zatkane ucho lub może być też używana woda utleniona do ucha na przeziębienie.

Płukanie ucha wodą utlenioną albo też czyszczenie ucha wodą utlenioną najlepiej wykonuje się poprzez użycie wody utlenionej w standardowym stężeniu 3% w ilości 1-2 kropelek na każde ucho. Na początek najlepiej użyć 1 kropelki, by przekonać się, czy nie mamy uszkodzonej błony bębenkowej, gdyż wtedy odczujemy pieczenie. Taka sytuacja zdarza się niezwykle rzadko.

Leżąc kilka minut na jednym boku pozwalamy na działanie wody utlenionej, co potwierdza lekki szum dający się usłyszeć. Przewracając się na drugi bok, by zakropić drugie ucho powodujemy wylanie się wody utlenionej z wcześniej zakropionego ucha. Wodę utlenioną możemy kupić w aptece lub samemu zrobić wg wcześniejszych instrukcji, by mieć czystą wodę utlenioną bez konserwantów, co raczej jest wskazane, gdy chcemy jej używać wewnętrznie. W ten sposób czyścimy uszy wodą utlenioną.

Woda utleniona na ból ucha jest najlepszym rozwiązaniem. Wiele osób zadaje pytanie, jak wylać wodę z ucha. Po prostu, jak już wcześniej zostało to napisane, odwrócić głowę tak, aby woda znajdująca się w uchu mogła za pomocą sił grawitacji swobodnie wyciec, czyli ucho o którym mowa kierujemy w dół lub kładziemy się na przygotowanej chusteczce i chwilę na nim leżymy. W ten sposób rozgrzane ucho ułatwi wylanie się wody. Jest to prosty sposób na mycie uszu woda utlenioną.

Płukanie gardła wodą utlenioną

Woda utleniona na gardło jest szybkim i tanim środkiem w walce z pierwszymi objawami przeziębienia. Używając wody utlenionej do płukania gardła potrzebujemy nie wiele. Wystarczy 3% woda utleniona (najlepiej czysta, bez konserwantów), czysta woda np. z czajnika i płyn lugola. Do szklanki nalewamy 2 łyżeczki 3% wody utlenionej, zalewamy czystą wodą do ok. pół szklanki i najlepiej wkrapiamy 2-3 kropli płynu lugola. Po wymieszaniu roztwór wody utlenionej nadaje się do płukania gardła.

Częstość użycia zależny jest od faktycznego stanu gardła. Im wcześniej zaczniemy płukać gardło, tym szybciej doprowadzimy swoje gardło do należytego stanu. Wiele z mam zadaje sobie pytanie: co na gardło w ciąży. Wskazaniem do płukania jest także ból gardła w ciąży. Mama w ciąży nie będzie narażać w ten sposób swojego dziecka na działanie różnego rodzaju leków, czy antybiotyków. Płukanie jamy ustnej wodą utlenioną to dobre rozwiązanie.

Woda utleniona do nosa

Płukanie zatok wodą utlenioną przynosi wymierne korzyści. Potrzebujemy do tego sól fizjologiczną 5ml, którą można dostać w aptece oraz 2-3 kropelek 3% wody utlenionej. Wszystko to razem mieszamy w małej filiżance i naciągamy do zakraplacza 1ml.

Kładąc się na łóżku z głową przechylona do tyłu i spuszczoną pionowo w dół zakrapiamy oba otwory nosowe całą zawartością zakraplacza. W takiej pozycji najlepiej wytrzymać kilka minut, by pozwolić roztworowi wody utlenionej zrobić swoje. W tym czasie dobrze poruszać jest głową w jedną i drugą stronę, by roztwór mógł penetrować nasze zatoki. Następnie siadamy i wszystko wydmuchujemy z nosa do chusteczki, by pozbyć się tego, co zalegało. W razie potrzeby możemy powtarzać kolejny raz.

W ten sposób możemy pozbyć się kataru ropnego z naszych zatok. Woda utleniona na katar to sprawdzony pomysł. W ten sposób dokonujemy płukania zatok wodą utlenioną.

Picie wody utlenionej

Wielu naturoterapeutów m.in. Barbara Kazana mówi o piciu wody utlenionej. Do tego celu szykuje się roztwór, który stanowi ogromne rozcieńczenie 3% wody utlenionej. Czasem można mieć wątpliwości, czy to w ogóle picie takiej wody zadziała. Otóż zaczyna się od 1 kropelki na pół szklanki wody. Taki roztwór pijemy do 3x dziennie. Każdego kolejnego dnia zwiększamy o 1 kropelkę dochodząc do 10 kropelek. Takie spożywanie roztworu wody utlenionej dotlenia nasz organizm, wspomaga myślenie i procesy poznawcze.

Woda utleniona jest szczególnie potężną bronią podczas udarów niedokrwiennych, które prowadzą do kalectwa. Im wcześniej zareagujemy, a najlepiej dawką uderzeniową, tym większa szansa, że uratujemy zdrowie człowieka. Zatem woda utleniona do picia zalecana jest szczególnie osobom starszym, ale nie tylko.

 

Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną, woda utleniona na rany, jak rozjaśnić brwi to kolejne zastosowania wody utlenionej, o czym wiele osób pisze na forach.

Jeśli będziesz chciał sam zrobić czystą wodę utlenioną bez konserwantów, skorzystaj z powyższej instrukcji.

 

Powyżej przedstawione porady są poradami niemedycznymi i każdy może je zastosować tylko na własną odpowiedzialność.

 

 

Obsługa telefoniczna 10.00-17.00 (pon.-pt.), mail: sklep@dobre-suplementy.pl

Sklep Suplementy pl to Sklep z Suplementami i kosmetykami BIO

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.3 /5.0

Na podstawie: 23 opinii

Komentarze do wpisu (1)

28 listopada 2020

Wiele porad których część udało się sprawdzić. Polecam

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl