W tym artykule prezentujemy
- Nie można już kupić perhydrolu 30% do samodzielnego rozcieńczania.
- Wprowadzono do sprzedaży gotową do użycia wodę utlenioną 3% CZDA.
- Woda utleniona 3% CZDA jest czysta i bez dodatków chemicznych, ale traci 1% zawartości procentowej rocznie.
- Aby spowolnić proces rozkładu, roztwór trzeba przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu.
- Do przygotowania wody utlenionej potrzebujemy perhydrolu 30% i wody destylowanej.
Jak zrobić wodę utlenioną?
Powszechnie dostępna woda utleniona zawiera w sobie konserwanty i stabilizatory. Dowiedz się, jak samemu można zrobić wodę utlenioną wolną od dodatków chemicznych wykorzystując perhydrol 30 i wodę destylowaną.
Niestety, do końca stycznia 2021 roku była to powszechnie stosowana metoda przez osoby świadome. Od 1 lutego 2021 roku weszły nowe przepisy UE, które zakazują sprzedaży perhydrolu 30% na własne potrzeby zaliczając go do prekursorów materiałów wybuchowych. Na szczęście jest o wiele prostsze rozwiązanie. W związku z zaistniałą sytuacją wprowadziliśmy do sprzedaży wodę utlenioną 3% CZDA. Oznacza to, że nie ma potrzeby zajmowania się rozcieńczaniem perhydrolu. Jest to gotowa do użycia woda utleniona o standardowym stężeniu 3% i dodatkowo CZDA- czysta do analiz, czyli czysta i bez jakichkolwiek dodatków. Dlatego więc data określona na opakowaniu wynosi kilka miesięcy, bo nie ma żadnych stabilizatorów i konserwantów. Nie oznacza to wcale, że po tym czasie woda utleniona będzie niezdatna do użytku, ale oznaczenie CZDA (czysta do analiz) wskazuje, że jest przeznaczona do analiz, a okres przydatności związany jest jedynie z utratą zawartości procentowej. Przyjmuje się, że na rok taka woda traci 1%, czyli po roku nie mamy wody utlenionej 3%, ale 2% i w razie czego musimy jej trochę więcej użyć. Aby spowolnić proces rozkładu %, po otrzymaniu produktu przelewamy go do ciemnej szklanej butelki i odkładamy do ciemnego i chłodnego miejsca. Światło jest bowiem czynnikiem, które ma największy wpływ na rozkład procentowy wody utlenionej.
Jeżeli zwracasz uwagę na czystość preparatów, które sam używasz zewnętrznie lub wewnętrznie zwróć uwagę na skład. Sam się nie spodziewałem, że do wody utlenionej można coś jeszcze dodać. Dopiero po rozmowie z lekarzem stomatologiem, który zupełnie inaczej podchodzi do tematu zdrowia, jak jego środowisko, zacząłem zwracać szczególna uwagę także na wodę utlenioną. Wszechobecna chemia praktycznie w każdym pożywieniu i wszelkich środkach czystości oraz w różnego rodzaju preparatach, czy lekarstwach sprawia, że spożywana w niewielkich ilościach, ale co chwilę i w jednym i w drugim, z biegiem czasu przechyla czarę goryczy. Nasz organizm nie wytrzymuje. Ma coraz mniej siły nasz układ odpornościowy i w pewnym momencie poddaje się. Dopadają nas różnego rodzaju choroby. Pomyśl już dziś, jeśli nie walczysz jeszcze z czymś niewyleczalnym za pomocą nieskutecznych procedur, zabezpiecz się przed chorobami stosując czyste środki.
Przede wszystkim potrzebować będziesz Perhydrol 30.
Składniki do przygotowania wody utlenionej
Perhydrol 30% czysty 250ml
- Woda destylowana,
- Nadtlenek wodoru (perhydrol) 30% - perhydrol
Potrzebna do wykonania wody utlenionej będzie butelka z ciemnego szkła lub buteleczka po wodzie utlenionej, którą kiedyś wykorzystaliśmy i strzykawka 20ml, kupiona np. w aptece.
Środki ostrożności
Perhydrol 30 w zakupionym stężeniu jest substancją drażliwą dla skóry, dlatego należy używać rękawiczki.
Sposób przygotowania wody utlenionej
- Otwieramy butelkę z perhydrolem i strzykawką naciągamy 10ml perhydrolu
- Całą zawartość strzykawki wciskamy do wcześniej przygotowanej butelki
- Otwieramy butelkę z wodą destylowaną i kilkukrotnie naciągamy strzykawką wodę, by w sumie przelać 90ml do przygotowanej butelki. Mając strzykawkę 20ml będziemy musieli przelać 4x pełne strzykawki po 20ml i 1x 10ml, co da nam w sumie 90ml.
- Zakręcamy butelkę z przygotowanym roztworem i krótkimi wstrząsami mieszamy.
W ten sposób uzyskaliśmy wodę utleniona w stężeniu 3%. Jeśli wykorzystujemy buteleczkę z zakraplaczem po wcześniej kupionej wodzie utlenionej, w łatwy sposób będziemy mogli odmierzać krople. Do przechowywania na dłuższy czas najlepiej nadaje się butelka z ciemnego szkła trzymana w ciemnym miejscu, bo tylko w ten sposób uchronimy wodę utlenioną przed zbyt szybkim przeterminowaniem, czyli tzw. zmniejszeniem % z 3% ..2%. Nasza woda utleniona nie posiada bowiem żadnego utrwalacza i by mieć wodę utlenioną w pełni służącą naszemu zdrowiu sami musimy zadbać o prawidłowe warunki przechowywania.
Powyżej przedstawione porady są poradami niemedycznymi i każdy może je zastosować tylko na własną odpowiedzialność.