Zmień walutę:   [PLN]      [EUR]   

Masz pytania? Chcesz zamówić telefonicznie, dzwoń:
☎ 62 590 4002    sklep@dobre-suplementy.pl

czyste suplementy diety

Menu

Liposomalna

Formuła liposomalna

 

Liposomy czy liposom?
 
Liposomy są bardzo małe, mają kulisty kształt i są zbudowane z podwójnej warstwy lipidowej. Są to pęcherzyki wypełnione wodą (lub wodnym roztworem), otoczone warstwą lipidową. Budowa otoczki liposomów jest podobna do błon komórkowych.

Wybierając witaminy, warto zainteresować się formami liposomalnymi, ponieważ osłonka lipidowa chroni zawarte w niej witaminy przed kwasami żołądkowymi i innymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki takiej technologii do komórki dociera duża ilość substancji aktywnej. Technologia liposomalna stosowana jest z dobrymi wynikami w medycynie konwencjonalnej od lat 60-tych ubiegłego wieku.
Witamina liposomalna to nic innego jak cząsteczki witamin zamknięte w otoczce wodno - lipidowej. Taka forma nie drażni żołądka i jest o wiele lepiej przyswajana niż tradycyjna witamina. Witaminy w formułach liposomalnych występują tam w o wiele mniejszych dawkach niż podane w klasycznej nieliposomalnej formie.  Podajemy mniejsze dawki witamin, gdyż skutecznie ochronione w żołądku uwalniają się bardzo szybko w środowisku jelit.
Wysokiej jakości suplementy liposomalne nie zawierają m.in. sztucznych dodatków, konserwantów, alkoholu i słodzików. 

Wielu lekarzy zaleca postać liposomalną dla osób o wrażliwym żołądku, z zespołem jelita drażliwego, czy z chorobą wrzodową. Ma to dla nich ogromne znaczenie, ponieważ nie wpływa na środowisko już i tak obciążone dostarczając potrzebnej ilości koniecznych witamin.
Przyjmuje się, że w formie liposomalnej witamina C jest 5-10 razy bardziej przyswajalna niż czysty kwas L-askorbinowy.
W ostatnich latach w formie liposomalnej pojawiły się również zioła i olejki eteryczne

 

Liposomalna witamina C

Witamina C to najczęściej spotykana witamina liposomalna. Witamina ta występuje w formie  kapsułek, tabletek, płynu czy żelu. Witamina C liposomalna w kapsułkach występuje najczęściej w dawce 1000 mg i w różnych formach. Najczęściej pojawia się w postaci kwasu L‑askorbinowego (witamina C), L‑askorbinianu potasu (witamina C) oraz L‑askorbinianu sodu (witamina C). Podając witaminę C w formie liposomalnej dzieciom należy zwrócić szczególną uwagę na czystość i dawkowanie preparatu. Często pojawiają się preparaty zawierające np.: alkohol czy konserwanty. Kupując witaminy w aptece, w sklepie internetowym czy innym punkcie należy mieć na uwadze czystość preparatu. Jest wiele opinii o korzystnym działaniu witaminy liposomalnej, szczególnie piszą to osoby, które miały problem z suplementacją witaminy C ze względu na problemy w żołądkiem. Nadżerki, wrzody czy inne dolegliwości uniemożliwiały przyjmowanie witaminy c w postaci nieliposomalnej, ponieważ wywoływało to silne bóle.
Najlepsza witamina liposomalna to taka, która jest czysta czyli nie zawiera niepotrzebnych wypełniaczy, taka która wchłonie się w jelitach. Wybierając witaminę liposomalną nie zawsze należy sugerować się ceną. Najtaniej nie w każdym przypadku znaczy dobrze.  Przeglądając fora internetowe znajdziemy wiele wpisów za i przeciw. Jedni wybierają witaminy w postaci naturalnych sproszkowanych ekstraktów, a inni wolą coś co ma dokładnie określoną dawkę. Każdy dobierając witaminy dla siebie musi kierować się tym, co podpowiada mu jego własny organizm. 

 

Liposomalna witamina d3

W formie liposomalnej występuje również witamina D3  i witamina D3 K2. Są dedykowane szczególnie osobom, które mają problem z uzyskaniem właściwego poziomu witaminy D3 w organizmie. Występują w różnych dawkach i z różnym przeznaczeniem. Z mniejszą dawką witaminy D3 dla dzieci, a z wyższą dawką dla dorosłych. Uwaga! Osoby starsze, otyłe i z bardzo niskim poziomem witaminy D3 powinny przyjmować wyższe dawki D3 i tu z pomocą przychodzą preparaty z dawką np. 4000 UI.

 

Liposomalna witamina b complex, liposomalna witamina b3 oraz liposomalna witamina b12

Obecnie na rynku dostępne są również w formie liposomalnej witaminy b. Liposomalna witamina B complex jest tego świetnym przykładem. Warto kupując taki preparat zwrócić uwagę na formę zawartych w tym zestawie witamin z grupy B. Szczególnie dotyczy to osób z mutacją genu MTHFR, które muszą przyjmując witaminy z grupy B, wybierać formy metylowane. Takim przykładem są witaminy: witamina B12 (metylokobalamina), folian (L-metylofolian wapnia).
W formie liposomalnej znajdziemy również witaminę B3 jako amid kwasu nikotynowego (witamina B3-niacyna), czy liposomalną witaminę B12 jako odrębne preparaty.

 

Witamina C liposomalna to forma witaminy C, która jest sprzedawana w postaci liposomów. Liposomy to mikroskopijne pęcherzyki zbudowane z lipidów, które otaczają cząsteczki witaminy C, umożliwiając im łatwiejsze przenikanie do komórek organizmu.

Oto kilka informacji na temat witaminy C liposomalnej:

  • Działanie: Witamina C liposomalna działa podobnie jak standardowa witamina C, wspomagając układ odpornościowy, neutralizując wolne rodniki, wspierając zdrowie skóry, uczestnicząc w produkcji kolagenu i wspomagając absorpcję żelaza.

  • Przyswajalność: Witamina C liposomalna jest twierdzona przez niektóre źródła jako mająca lepszą przyswajalność niż standardowa witamina C. Liposomy pomagają witaminie C uniknąć degradacji w żołądku i ułatwiają jej transport do komórek.

  • Dawkowanie: Dawkowanie witaminy C liposomalnej może się różnić w zależności od produktu i zaleceń producenta. Z reguły wystarczy jedna dawka dziennie, choć zawsze warto sprawdzić etykietę produktu lub skonsultować się z lekarzem.

  • Dla dzieci: Witamina C liposomalna może być stosowana również u dzieci, zgodnie z zaleceniami producenta lub zaleceniami lekarza. Ważne jest dostosowanie dawki do wieku i indywidualnych potrzeb dziecka.

  • Inne liposomalne witaminy: Oprócz witaminy C, istnieją również inne witaminy liposomalne, takie jak witamina D3 i witaminy z kompleksu B. Mają one podobne zalety w zakresie przyswajalności i transportu do komórek.

Warto pamiętać, że przed rozpoczęciem suplementacji witaminą C liposomalną lub innymi liposomalnymi witaminami, zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz jakieś istniejące schorzenia lub przyjmujesz inne leki. Lekarz może zalecić odpowiednią dawkę i monitorować Twoje reakcje na suplementację.

 


Tagi: Witamina C liposomalna, wit c liposomalna, vit c liposomalna, witamina liposomalna, liposomalna witamina c apteka, witamina c liposomalna dla dzieci, witamina d3 liposomalna, witamina b complex liposomalna

 

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.3 /5.0

Na podstawie: 43 opinii

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium