Olejek Cynamonowy 10ml

Olejek Cynamonowy
Naturalny olejek cynamonowy z kory /Cinnamonum zeylanicum Oil/
Jest pozyskiwany z kory cynamonowca cejlońskiego w procesie destylacji parą wodną. Jeden z najsilniejszych naturalnych antyseptyków. Posiada silne właściwości przeciwzapalne, rozgrzewające i ściągające. W aromaterapii stosowany do masażu przy bólach reumatycznych. Silnie pobudza krążenie, przez co pozytywnie wpływa na likwidację cellulitu i nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej.
Pojemność 10 ml
Olejek Cynamonowy
OPIS
OLEJEK CYNAMONOWY Z KORY /Cinnamonum zeylanicum/
Naturalny olejek cynamonowy pozyskiwany z kory cynamonowca cejlońskiego w parą wodną procesie destylacji. Jeden z najsilniejszych naturalnych antyseptyków. Ma silne właściwości rozgrzewające, przeciwzapalne i ściągające. W aromaterapii używany do masażu przy bólach reumatycznych, silnie pobudza krążenie, przez co pozytywnie wpływa na likwidację cellulitu i nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Ze uwagi na dodatkowe właściwości antybakteryjnie i przeciwwirusowe, pomocny jest przy infekcjach górnych dróg oddechowych, przeziębieniu, a także katarze.
UWAGA! Olejek cynamonowy drażni skórę, dlatego stosuj go w niskim stężeniu np. w rozcieńczeniu z olejem bazowym.
Olejek Cynamonowy
DZIAŁANIE
Olejek cynamonowy wpływa na likwidację cellulitu i nadmiernej tkanki tłuszczowej. Ma właściwości rozgrzewające, zwalcza bóle reumatyczne, pomocny jest w walce z infekcją górnych dróg oddechowych, przeziębieniu i katarze.
Olejek Cynamonowy
SPOSÓB UŻYCIA
• Masaż rozgrzewający we własnym zakresie. Parę kropli dodaj do oleju bazowego np. olej ze słodkich migdałów i wykonuj delikatne ruchy masując dane partie ciała,
• Aromatyzacja pomieszczeń - niewielką ilość wkrop olejku do kominka/podgrzewacza ze świeczką.
Nadaję przyjemny zapach pomieszczeniom.
• Inhalację - parę kropli dodaj do szklanki z ciepłą woda i wdychaj opary przez krótki czas,
• Jako dodatek specyfików (np. do pasty do zębów) przeznaczonych do higieny jamy ustnej,
• Kąpiel rozgrzewająca - do wanny wypełnionej 1/3 ciepłej wody wkrop 4-6 kropli. Czas kąpieli ok. 10-15 minut.
Kąpiel dobrze działa na bóle reumatyczne oraz opary unoszące się podczas kąpieli pomagają przy infekcjach górnych dróg oddechowych a także katarze.
• Dodatek do peelingów z kawy - do walki z cellulitem.
NUTA - Wysoka
ZAPACH - Wyrazisty, lekko słodki, bardzo intensywny.
DOBRA KOMPOZYCJA Z OLEJKIEM CYNAMONOWYM cytrynowy, eukaliptusowy, mandarynkowy i pomarańczą.
PRZECIWWSKAZANIA
Należy unikać kontaktu z oczami. Nie stosuj go jeśli posiadasz wrażliwą skórę. Używaj zawsze w rozcieńczeniu!
PRZECHOWYWANIE
Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Data ważności
do 2,5 roku
Producent:
Przedsiębiorstwo Etja
ul. Reymonta 25
82-300 Elbląg
Dowiedz się więcej na temat olejek cynamonowy
Spójrz również na Olejek Cytronellowy oraz na artykuł: Aromaterapia

