📦 Wysyłka od 8zł 🚚 Darmowa wysyłka od 249zł
Masz pytania? Zadzwoń do nas: ☎ 62 590-40-02

Homocysteina jak obniżyć

Co to jest homocysteina

Homocysteina jest aminokwasem egzogennym, który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju układu nerwowego. Podwyższony poziom homocysteiny we krwi uznawany jest za niezależny czynnik ryzyka wystąpienia wielu zaburzeń i chorób cywilizacyjnych, a przede wszystkim sercowo-naczyniowych. Można do nich zaliczyć: zakrzepicę żylną, miażdżycę, niedokrwienie mięśnia sercowego, udar mózgu, choroby nowotworowe szczególnie jelita grubego, choroby neurodegeneracyjne tj. choroba Alzheimera czy Parkinsona. Aby temu zapobiec musimy pamiętać o częstym uzupełnianiu 3 nierozłącznych elementów jakimi są: witamina B6, B12 i kwas foliowy lub zdecydowanie lepiej folian. Wszystkie 3 muszą być razem przyjmowane, aby można było wpłynąć na poziom homocysteiny. Są one niezbędne do prawidłowego metabolizmu Hcy. Podczas przyjmowania pojedynczych witamin z B, warto jednocześnie spożywać kompleks witamin B. Dobrym rozwiązaniem jest Witamina B Complex

 

Poziom homocysteiny

Prawidłowy poziom homocysteiny wynosi 6..8 μmol/l. Wskazane jest więc, aby co pewien czas kontrolować jej poziom, a w przypadku odstępstw od normy duży nacisk położyć na suplementację tych 3 elementów. Niestety, wysokoprzetworzona żywność nie jest wstanie cokolwiek poprawić.

Czyż więc nie jest to prosty klucz do naszego zdrowia? Zrób badanie krwi i oznacz poziom homocysteiny, a gdy nie będzie właściwy po prostu zacznij suplementację. Po pół roku ponownie zbadaj krew i przekonaj się, czy właściwą dawkę suplementu przyjmujesz. W ten sposób kilku niemiłych niespodzianek w przyszłości po prostu unikniesz.


Polecam sprawdzone suplementy diety:

kwas foliowy
witamina b6
witamina b12
witamina b12
b cardio
betaina

Betaina jest cennym „dawcą” grup metylowych, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Betaina może być również wykorzystywana przez osoby aktywne sportowo. Suplementacja betainą poprawia skład ciała, zwiększa redukcję masy tłuszczowej oraz wpływa na poprawę wytrzymałości mięśniowej i zwiększenie jakości wykonywanych ćwiczeń.

Kup już teraz i zadbaj o swoje zdrowie.

Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego w godzinach obsługi, lub na adres: sklep@dobre-suplementy.pl, lub zadaj pytanie na czacie znajdującym się po prawej na dole ekranu.

co jeść aby obniżyć poziom homocysteiny


Obsługa telefoniczna 10.00-17.00 (pon.-pt.), mail: sklep@dobre-suplementy.pl

Sklep Suplementy pl to Sklep z Suplementami i kosmetykami BIO

Witaminy, minerały, witamina C, witamina D3 i wiele innych w artykułach opisujących zdrowy styl życia.