📦 Wysyłka od 8zł 🚚 Darmowa wysyłka od 249zł
Masz pytania? Zadzwoń do nas: ☎ 62 590-40-02

Dlaczego powinniśmy przyjmować suplementy?

Co to jest suplement diety

Suplementy diety są skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych. Suplement diety jest środkiem spożywczym czyli inaczej żywnością.  Podstawowym ich celem jest uzupełnianie ewentualnych niedoborów w normalnej diecie.

Zastanawiasz się, dlaczego tak często mówi się o suplementach diety i tak właściwie po co je połykać?

Tak na prawdę nasze pożywieni powinno nas odżywiać i leczyć. Kiedyś ludzie nie przyjmowali suplementów diety i byli zdrowi. 

Niestety, od tamtego czasu dużo się zmieniło. Sporo konserwantów i innych dodatków do pożywienia, a przy tym zupełnie inna produkcja żywności niż kiedyś. Obecnie rolnik bazuje na nawozach N-P-K i te 3 pierwiastki głównie występują w pożywieniu. Ale czy to wystarczy? Okazuje się, że obecnie spożywamy 10x mniej witamin rozpuszczalnych w tłuszczach: A, D, E, K i 4x mniej witamin rozpuszczalnych we wodzie w porównaniu do tych czasów, które minęły bezpowrotnie. 

 

Suplementy diety a zdrowie

Deficyt witamin i minerałów po czasie objawia się chorobami, które nas nękają. Mając zatem pożywienie, którym napełniamy brzuchy, a którym nie możemy we właściwy sposób odżywić naszych organów jesteśmy zmuszeni do ich uzupełniania. Na przeciw przychodzą nam suplementy diety.

 

Jakie zatem wybrać suplementy

Na pewno takie, które są jak najbardziej zbliżone do natury.

Większość suplementów posiada różne niepotrzebne dodatki, które nie służą naszemu zdrowiu lub wręcz osłabiają działanie głównych składników. Należą do nich: dwutlenek tytanu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych = stearynian magnezu, przeciwzbrylacze, olej palmowy, słodziki tj. sorbitol itp. 

Należy też zwrócić uwagę na to z czego są zrobione kapsułki. Ważne są również dawki poszczególnych składników, tak by nie była to ilość śladowa dająca tylko pozory działania.

Sklep z suplementami został podzielony na kategorie, które pomagają znaleźć odpowiednie suplementy na dręczące nas problemy.

Wiedzę swoją możemy uzupełnić w kompendium wiedzy, a odpowiednie preparaty wyszukać po składnikach we wyszukiwarce na gorze strony.

Ostatnio klient zwrócił moją uwagę na Bicaps Zinc i koniecznie chciał go zakupić, bo stwierdził, że działa.

cynk

Zawsze możemy doradzić, jaki suplement diety dobrać do danej sytuacji.

Zwróć uwagę na ważną rolę witaminy adek. To grupa witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, które odgrywają bardzo ważną rolę.

Chlorofil w płynie jest zielonym barwnikiem, który nadaje roślinom zielony kolor. Chlorofil pod względem chemicznym jest podobny do hemoglobiny, która przenosi tlen w organizmie. Suplementowanie chlorofilu może być pomocne przy wyrównywaniu niedoborów hemoglobiny, takich jak niedokrwistość, korzystnie wpływa na metabolizm, reguluje pracę układu pokarmowego, jest silnym antyoksydantem, a także zapobiega powstawaniu komórek nowotworowych. Jeżeli mimo zdrowego trybu życia i urozmaiconej diety borykamy się z wymienionymi problemami, spożywanie chlorofilu zdecydowanie powinno poprawić nasze zdrowie i zwiększyć energię oraz pomóc w walce z chorobami.

Kupując dobre suplementy diety masz pewność, że wybierasz to co najlepsze dla Twojego organizmu.

Oprócz suplementów diety zwróć uwagę na kosmetyki, które używasz, a zwłaszcza pamiętaj, aby wybrać najlepszą pastę do zębów.Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego w godzinach obsługi, lub na adres: sklep@dobre-suplementy.pl, lub zadaj pytanie na czacie znajdującym się po prawej na dole ekranu.

suplementy diety na co

Obsługa telefoniczna 10.00-17.00 (pon.-pt.), mail: sklep@dobre-suplementy.pl

Sklep Suplementy pl to Sklep z Suplementami i kosmetykami BIO

Witaminy, minerały, witamina C, witamina D3 i wiele innych w artykułach opisujących zdrowy styl życia.