📦 Wysyłka od 8zł 🚚 Darmowa wysyłka od 249zł
Masz pytania? Zadzwoń do nas: ☎ 62 590-40-02

Dlaczego powinniśmy przyjmować suplementy diety?

Zastanawiasz się, dlaczego tak często mówi się o suplementach diety i tak właściwie po co je połykać?

Tak na prawdę nasze pożywieni powinno nas odżywiać i leczyć. Kiedyś ludzie nie przyjmowali suplementów diety i byli zdrowi. 

Niestety, od tamtego czasu dużo się zmieniło. Sporo konserwantów i innych dodatków do pożywienia, a przy tym zupełnie inna produkcja żywności niż kiedyś. Obecnie rolnik bazuje na nawozach N-P-K i te 3 pierwiastki głównie występują w pożywieniu. Ale czy to wystarczy? Okazuje się, że obecnie spożywamy 10x mniej witamin rozpuszczalnych w tłuszczach: A, D, E, K i 4x mniej witamin rozpuszczalnych we wodzie w porównaniu do tych czasów, które minęły bezpowrotnie. 

Taki deficyt witamin i minerałów po czasie objawia się chorobami, które nas nękają. Mając zatem pożywienie, którym napełniamy brzuchy, a którym nie możemy we właściwy sposób odżywić naszych organów jesteśmy zmuszeni do ich uzupełniania. Na przeciw przychodzą nam suplementy diety.

Jakie zatem wybrać suplementy?

Na pewno takie, które są jak najbardziej zbliżone do natury.

Większość suplementów posiada różne niepotrzebne dodatki, które nie służą naszemu zdrowiu lub wręcz osłabiają działanie głównych składników. Należą do nich: dwutlenek tytanu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych = stearynian magnezu, przeciwzbrylacze, olej palmowy, słodziki tj. sorbitol itp. 

Należy też zwrócić uwagę na to z czego są zrobione kapsułki. Ważne są również dawki poszczególnych składników, tak by nie była to ilość śladowa dająca tylko pozory działania.

Strona naszego sklepu została podzielona na kategorie, które pomagają znaleźć odpowiednie suplementy na dręczące nas problemy.

Wiedzę swoją możemy uzupełnić w kompendium wiedzy, a odpowiednie preparaty wyszukać po składnikach we wyszukiwarce na gorze strony.

Ostatnio klient zwrócił moją uwagę na Bicaps Zinc i koniecznie chciał go zakupić, bo stwierdził, że działa.

Zawsze możemy doradzić, jaki suplement diety dobrać do danej sytuacji.Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego w godzinach obsługi, lub na adres: sklep@dobre-suplementy.pl, lub zadaj pytanie na czacie znajdującym się po prawej na dole ekranu.

Obsługa telefoniczna 10.00-17.00 (pon.-pt.), mail: sklep@dobre-suplementy.pl

Witaminy, minerały, witamina C, witamina D3 i wiele innych w artykułach opisujących zdrowy styl życia.