📦 Wysyłka od 8zł 🚚 Darmowa wysyłka od 249zł
Masz pytania? Zadzwoń do nas: ☎ 62 590-40-02

Czy wiesz, czym jest folian?

Kwas foliowy

Czysty kwas foliowy występuje tylko w formie syntetycznej. Kwas foliowy jest syntetyzowany przez bakterie jelitowe w organizmach żywych w niewielkim stopniu. Zatem spożywanie kwasu foliowego przyniesie niewielki skutek.

Folian

Zdecydowanie lepszą formą jest folian, który w formie związków występuje w pożywieniu niemal we wszystkich roślinach i produktach zwierzęcych.

Folian jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i krwiotwórczego, a także dla kobiet w ciąży lub planujących powiększenie rodziny.

Acidum folicum

Bardzo istotny jest poziom kwasu foliowego podczas ciąży, gdyż ogranicza ryzyko wystąpienia wrodzonych wad cewy nerwowej u dziecka. Niedobór może przyczynić się do wystąpienia przepukliny mózgowo-rdzeniowej, bezmózgowia i rozszczepu kręgosłupa. Jest on bardzo istotny już w pierwszych tygodniach życia dziecka, ponieważ właśnie wtedy następuje jego rozwój. Bardzo ważne jest, aby kwas foliowy suplementować przed ciążą, ponieważ nasze dziecko najbardziej potrzebuje tego składnika wtedy, gdy kobieta jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że została mamą. Wtedy właśnie tworzy się układ nerwowy i właśnie wtedy dochodzi do zaburzeń rozwojowych układu nerwowego. Ważne jest aby kobiety w przez cały okres prokreacji dostarczały ten składnik, aby uniknąć niemiłych niespodzianek. Kwas foliowy wpływa również na przyswajanie żelaza i wytwarzanie czerwonych krwinek.
Niedobór kwasu foliowego będzie powodował również zaburzenia ze strony układu nerwowego takie jak zaburzenia koncentracji, utrudnione zapamiętywanie, lęki, bezsenność i drażliwość. Niedobór kwasu foliowego to również pękanie warg, ale i przyspieszone pojawienie się siwizny.

W naszym sklepie znajdziesz go w poniższych produktach:

Folian
     
Multiwitaminy

Więcej na jego temat i różnic możesz przeczytać w kompendium wiedzy pod hasłem kwas foliowy.Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego w godzinach obsługi, lub na adres: sklep@dobre-suplementy.pl, lub zadaj pytanie na czacie znajdującym się po prawej na dole ekranu.

Pamiętaj, że zawsze znajdziesz dobre suplementy diety w naszym sklepie.

Folian

Obsługa telefoniczna 10.00-17.00 (pon.-pt.), mail: sklep@dobre-suplementy.pl

Sklep Suplementy pl to Sklep z Suplementami i kosmetykami BIO

Witaminy, minerały, witamina C, witamina D3 i wiele innych w artykułach opisujących zdrowy styl życia.