📦 Wysyłka od 8zł 🚚 Darmowa wysyłka od 249zł
Masz pytania? Zadzwoń do nas: ☎ 62 590-40-02

Skurcze mięśni i niepokój

Skurcze mięśni

skurcze łydek

nerwowość, niepokój, zaburzenia rytmu serca, palpitacje, kłopoty z krążeniem, drgania powieki, zagubienie, próchnica zębów, częściowe drganie wargi, trudności w koncentracji, bolesne skurcze łydek, bóle i zawroty głowy, mdłości, problemy ze spaniem, kołatanie serca, drętwienie nóg i rąk oraz towarzyszące im uczucie mrowienia, zintensyfikowane wypadanie włosów i łamliwość paznokci to najczęstsze objawy niedoboru magnezu. Magnez bierze udział praktycznie we wszystkich procesach zachodzących w organizmie, a jego niedobór występuje bardzo często.

 

Rola magnezu

  • niezbędny do rozwoju kości,
  • potrzebny do rozwoju i regeneracji organizmu,
  • równoważy i kontroluje poziomy potasu, wapnia i sodu,
  • niezbędny do przekazywania impulsów nerwowych,
  • pomaga wiązać wapń w szkliwo zębowe,
  • regeneruje i utrzymuje w dobrym stanie komórki organizmu,
  • konieczny w procesach wytwarzania energii w organizmie,
  • potrzebny do zachowania hormonalnej aktywności organizmu,
  • ma działanie przeciwcukrzycowe,
  • potrzebny do kurczenia się i odprężania mięśni, w tym także mięśnia sercowego.

Osoby szczególnie zagrożone niedoborem magnezu, to osoby starsze, pijące w dużych ilościach alkohol, u kobiet w ciąży.

 

Niedobór magnezu

Jego niedobór może prowadzić do anoreksji, anemii, do utraty masy i zmniejszenia gęstości kości, do obniżonej zdolności wydalania toksyn, do bezsenności, nadaktywności u dzieci, do problemów z ciśnieniem krwi, do zespołu napięcia przedmiesiączkowego i bóli menstruacyjnych.

Niekiedy pomimo odpowiedniego poziomu magnezu we krwi występuje nadal zespół chronicznego zmęczenia, co może oznaczać, że nie jest on przyswajany przez komórki. W takich sytuacjach może okazać się niezbędna witamina B6, pomaga transportować magnez przez błonę komórkową.

Decydując się na suplementację magnezu należy zwrócić zatem uwagę nie tylko, czy występuje razem z witaminą B6, lecz także jaka jest postać samego magnezu. Bowiem cytryniany i jabłczany magnezu są najbardziej przyswajalnymi jego formami i przekraczają 90%. Natomiast inne formy takie, jak tlenki magnezu nie osiągają 10% wchłanialności.

DayMag B6

Z uwagi na doskonale dobrany skład - magnez w postaci cytrynianu, witaminę B6 w składzie oraz dodatkowe substancje tj. ksylitol (cukier brzozowy niepowodujący zakwaszenia organizmu i niepowodujący próchnicy zębów) można zwrócić uwagę na suplement diety o nazwie DayMag B6.

 

F-Mag B6

Dla osób preferujących postać suplementu w formie proszku na przeciw wychodzi F-MAG B6. Jego czysty sklad i brak substancji wiążących w postać tabletki jest jego dużym atutem. Natomiast połączenie magnezu z witaminą B6 korzystnie wpłynie na przyswajalność pierwszego składnika.

 


Chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami na naszej stronie, zapisz się do newslettera.

Chcesz uzyskać więcej informacji, wejdź na kompendium wiedzy.

Pamiętaj, gdy będziesz szukać dobrych suplementów diety, znajdziesz je zawsze u nas.Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego w godzinach obsługi, lub na adres: sklep@dobre-suplementy.pl, lub zadaj pytanie na czacie znajdującym się po prawej na dole ekranu.

skurcze mięśni

Obsługa telefoniczna 10.00-17.00 (pon.-pt.), mail: sklep@dobre-suplementy.pl

Pamiętaj, że zawsze znajdziesz dobre suplementy diety w naszym sklepie.


Oczywiście muszę napisać, że: powyższy materiał nie stanowi zaleceń dietetycznych lub lekarskich. Przed rozpoczęciem suplementacji diety należy skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub dietetykiem. Przyjmowanie suplementów diety nie powinno zastępować zdrowego trybu życia oraz zróżnicowanej diety. Suplementy diety mają na celu uzupełnienie ewentualnych niedoborów w diecie, nie są produktami leczniczymi. Nie należy stosować produktów w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Nie należy stosować produktów w przypadku przyjmowania środków leczniczych. Jednoczesne ich przyjmowanie należy poprzedzić konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy natychmiast zrezygnować z zażywania produktu. Produkty nie mogą być stosowane przez kobiety w ciąży, matki karmiące i dzieci bez konsultacji lekarskiej. 

Witaminy, minerały, witamina C, witamina D3 i wiele innych w artykułach opisujących zdrowy styl życia.