📦 Wysyłka od 8zł 🚚 Darmowa wysyłka od 249zł
Masz pytania? Zadzwoń do nas: ☎ 62 590-40-02

Chlorek magnezu - poznaj jego wpływ na zdrowie.

Chlorek magnezu jest cudownym minerałem, który pomoże nam zadbać o zdrowie. Poznaj, jak możesz go wykorzystać.

Z chlorku magnezu możemy wykonać samodzielnie oliwkę magnezową wg poniższej instrukcji:

  • 1 część chlorku magnezu rozpuszczamy w dwóch częściach wody destylowanej (to dla tych, którzy rozpoczynają stosowanie oliwki magnezowej, aby przyzwyczaić skórę. Przy częstszym stosowaniu oliwki przechodzimy do proporcji 1:1),
  • lekko podgrzewamy wodę wraz z chlorkiem magnezu i mieszamy tak, aby go rozpuść,
  • całość przelewamy do butelki najlepiej wraz z atomizerem.

Tak przygotowaną oliwkę magnezową możemy wykorzystywać jako ekologiczny i zupełnie nieszkodliwy dezodorant mający minerały. Psikając pod pachy skutecznie zwalczamy rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie przykrych zapachów, co pozwala na utrzymanie świeżości tych okolic przez cały dzień. Co ważniejsze, w przeciwności do powszechnie sprzedawanych antypespirantów oliwka magnezowa nie zatyka gruczołów potowych, przez które naturalnie organizm musi oczyszczać się z toksyn. Dodatkowo, oliwka magnezowa nie zawiera groźnego aluminium (glinu), który jest obecny w kosmetykach.

Dezodorant z oliwki magnezowej jest bezzapachowy i nie pozostawia śladu na ubraniach. Przed każdym użyciem wykonanej przez nas oliwki magnezowej należy wstrząsnąć butelkę. Nie należy używać na podrażnioną skórę. 

Oliwkę magnezową możemy stosować bezpośrednio o kąpieli spryskując całe ciało z pominięciem delikatnych i uszkodzonych miejsc. Następnie rozmasowujemy.

Oliwka magnezowa
pozwoli ukoić bóle mięśni, stawów, kości, stłuczeń, obrzęków, czy związanych bóli z zakwasami. Spryskujemy i rozmasowujemy omijając uszkodzone miejsca na skórze. Jeśli czujemy dyskomfort, po 30 minutach możemy spłukać ciepłą wodą.

Wspaniałym rozwiązaniem są kąpiele magnezowe. Po umyciu ciała, do czystej wody wsypujemy 1..2 szklanek chlorku magnezu. W celu uzyskania lepszego efektu możemy dodać sodę oczyszczoną. 30 minut przebywania lub polewania ciała powinno przynieść ulgę.

Jeśli nie dysponujemy wanną, możemy podobny efekt uzyskać mocząc stopy w misce w przygotowanym roztworze wg poniższej instrukcji:

Do miski nalewamy ciepłej wody i dodajemy ok. 2 łyżek chlorku magnezu. Moczymy stopy starając doprowadzić do całkowitego rozpuszczenia wsypanego związku. Po 30 minutach można lekko opłukać stopy wodą, a następnie oliwką  magnezową natłuścić skórę, gdyż takie kąpiele przesuszają skórę.

Wszelkie wykorzystanie oliwki magnezowej czy to w kąpieli, czy pod pachami, a przede wszystkim na stopach przyczynia się do uzupełniania niedoborów magnezu w organizmie. 

Jeśli chcesz skorzystać z powyższych kuracji możesz zakupić w sklepie chlorek magnezu.

Chlorek magnezu
Chlorek magnezu
Soda oczyszczona
Soda oczyszczona

 Tu znajdziesz produkty Biomus

Obsługa telefoniczna 10.00-17.00 (pon.-pt.), mail: sklep@dobre-suplementy.pl

Sklep Suplementy pl to Sklep z Suplementami i kosmetykami BIO

Witaminy, minerały, witamina C, witamina D3 i wiele innych w artykułach opisujących zdrowy styl życia.